Спеціальні потреби

Росіянин вчить українських військових та волонтерів позбавлятися стресу


Росіянин розробив програму допомоги українцям
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Росіяни розробив програму допомоги українцям

За понад рік бойових дій на Сході України, фізично і психологічно стомилися не лише українські солдати та їх сім’ї, а й волонтери, лікарі, і навіть журналісти. Українському суспільству вкрай необхідно вчитися звільнятися від психологічного тиску, переконаний активіст Роман Торговицький.

Корінний москвич Роман Торговицький, що живе у Сполучених Штатах, українському загалу став відомим після кількох одиничних протестів проти виступів у США російських зірок, що підтримують політику Путіна.

Згодом Роман взявся за більш кропітку справу, він вчить українських військових і волонтерів позбуватися стресу. Рішення допомагати українцям боротися за краще майбутнє прийняв ще під час Євромайдану.

«Під час поховання Небесної сотні, я дав собі слово, що постараюсь зробити усе можливе аби допомогти людям, які постраждали. Ідея проекту полягає в тому, щоб допомогти українцям створити сучасну реабілітаційну систему».

Тож Роман, доктор біомедичних наук, заснував і очолив благодійний проект «Поранені солдати України». Він вірить, що найкращою допомогою українським солдатам можуть бути лише такі ж як вони військові. Не професійні психологи, а їх бойові товариші, що не з книжок знають, що таке війна.

«Коли воїн лежить у госпіталі без ноги, не розуміючи, що робити далі, адже з людини яка намагалась рухати українське суспільство, він перетворився у людину, яка на його погляд, стала ярмом для цього суспільства, і ось коли до нього приходить такий же боєць, у якого теж немає якоїсь кінцівки, але який переповнений енергією, цей момент зустрічі вже має колосальне терапевтичне значення».

З початку лютого цього року Роман спільно з датськими фахівцями вчить українських солдатів долати посттравматичний стрес й обирати активність замість депресії. Роман запевняє, вміння відключити негативні емоції нині потрібні також і волонтерам, як в Україні, так і за кордоном. Саме тому у Вашингтоні ділиться власною системою боротьби зі стресом з волотерами.

Волонтер і віце-президент «Об’єднання допомоги Україні» Руслан Замарай, який вже понад рік свій вільний час присвячує збору гуманітарної допомоги для переселенців й медикаментів для бійців, на тренінг привів усю родину.

«Мене зацікавило, що це зроблено для волонтерів. Я вже цілий рік волонтер. Це така нова річ для мене і ми справді за цей рік дуже стомилися і я подумав, що буде дуже цікаво дізнатися, як позбавитися від цього стресу», пояснює Руслан.

Костянтин Костенко прийшов на заняття навчитися керувати своїми емоціями.

«Відчуття, що ти справді не стоїш із автоматом, але ти переживаєш за рідних, за людей. І мені здається, що це дуже важливо, щоби люди мали якісь системи, які б допомагали їм виводити цей стрес».

Роман Торговицький розповідає, що усі вправи, які показує відвідувачам на своїх заняттях, випробовував на собі, коли намагався побороти власні страхи й безсоння. Після довгих відвідин психологів і терапевтів, чоловік розробив систему самолікування й нині ділиться нею з тими, кому вона зараз так потрібна.

А в Україні, незабаром закінчать підготовку перші інструктори підготовлені у рамках проекту організованого Романом. Їх готують за унікальною методикою розробленою для датських ветеранів війни в Афганістані.

Українцям Роман радить долучатися до його проекту Wounded Warrior Ukraine, дивитися його відео-інструкції в Інтернеті щодо того, як контролювати власний страх чи стрес, і просто вірити, що це в їхніх силах.

Дивіться також: Якщо стрес у військових не лікувати, вони будуть гинути - активіст.

Якщо стрес у військових не лікувати, вони будуть гинути - активіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG