Спеціальні потреби

Активісти із США зібрали допомогу лікарням Східної України


Ми покажемо, як у Вашингтоні пакують допомогу на сотні тисяч для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Пи покажемо, як у Вашингтоні пакують допомогу на сотні тисяч для України. Відео

Контейнер із медичним обладнанням українським лікарням у зоні АТО передадуть активісти із Вашингтона та інших міст північного-сходу США. Зібрана ними гуманітарна допомога вже відправилася до порту у місті Норфолк, що у штаті Вірджинія, а наступного тижня вона почне свій морський шлях до України. Організатори акції: «Фундація Україна-США», Brother’s Brother Foundation, та окремі активісти, які об’єдналися заради доброї справи. Серед них і американські лікарі, які вирішили допомогти українським колегам та їх пацієнтам.

У середу, 29 квітня, активісти завантажували найбільший 40-футовий контейнер. До справи беруться з самого ранку. Координатор програм із надання гуманітарної допомоги «Фундації Україна-США» – Тетяна Нілі показує зібрані речі, які передадуть Україні. Це і раніше уживане американськими лікарнями обладнання, і абсолютно нове. Серед зібраного – ходунки, інвалідні коляски, милиці й матеріали, які знадобляться в операційних.

«Це буде і медичне обладнання різного призначення. Зокрема, хірургічні інструменти, які ми вже відправляли раніше, а нині висилаємо в ще більшому об’ємі. Це і шовний матеріал й взагалі все, що потрібно в операційних», – ділиться Тетяна Нілі.

Це медичне обладнання різного призначення. Зокрема, хірургічні інструменти,... й взагалі все, що потрібно в операційних
Тетяна Нілі

Тетяна Нілі відправляє допомогу в Україну не вперше і каже, про всі надіслані речі завжди отримує детальні звіти. А інколи й дивовижні історії про порятунок бійців. Жінка пригадує й абсолютно драматичні ситуації.

«В одній із лікарень нам сказали, що шовні нитки, які ми їм привезли дуже тонкі (…) Вони порадили нам звернутися до інституту ім. Шалімова, де такий матеріал радше за все знадобиться, – починає Тетяна. – Ми зв’язались із інститутом Шалімова і вони попросили нас привезти матеріал, коли буде час, і от – у той самий день вони дзвонять нам ще раз із інституту і кажуть: «Ви зможете привезти ці нитки за півгодини? У нас боєць прямо зараз на операційному столі». Це була неділя, але ми привезли їм ті нитки. Лікарі зробили операцію. Боєць живий».

За попередніми оцінками, вартість зібраного волонтерами медичного обладнання складає сотні тисяч доларів.

«Наш координатор гуманітрної допомоги – Тетяна Нілі пересилала в Україну посилки літаками і, мабуть, уже відправила близько 20 посилок раніше. В результаті люди вирішили підтримати нас і ми знайшли тих, хто готовий був допомогти із цим контейнером сьогодні. За попередніми підрахунками, вартість тієї допомоги, яка є в контейнері складає від 400 до п’яти сотень тисяч доларів», - каже Іван Кунь, віце-президент Фундації «Україна-США».

За попередніми підрахунками, вартість тієї допомоги, яка є в контейнері складає від 400 до п’яти сотень тисяч доларів
Іван Кунь

З порту Норфолка контейнер відправиться до Одеси, а звідти після розмитнення обладнання має надійти до Києва, де організація «Кожен може» має розподілити гуманітарну допомогу до лікарень Артемівська, Маріуполя, Сіверодонецька й Дніпропетровська. Американський волонтер Тедіес Едкінс із Brother’s Brother Foundation зізнається: така робота – для нього за честь.

«Ми достатньо тяжко працювали. Це зайняло у нас багато часу. Пішло, напевно, місяці десь зо три чи навіть чотири, щоб все зібрати, посортувати і підготувати до відправки, але ми дуже раді, що це допоможе багатьом людям», – розповідає Тедіес Едкінс.

Наступного тижня контейнер відправиться із США до України, де за сприятливих умов він має опинитися вже на початку червня. Волонтери сподіваються, що у лікарнях допомогу побачать бодай наприкінці того ж таки місяця.

Дивіться також: Діаспора допоможе учасникам АТО з протезуванням

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG