Спеціальні потреби

Лідери «нормандської четвірки» обговорили роль ОБСЄ


Лідери Німеччини, Франції та Росії підтримали пропозицію України звернутися до ОБСЄ з проханням про сприяння в реалізації угоди про припинення вогню в Східній Україні.

Про це було оголошено після чотиристоронніх телефонних переговорів.

Президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд і президент Росії Володимир Путін провели телефонні переговори, в ході яких вони вітали прогрес у реалізації режиму припинення вогню.

За словами представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, вони також висловилися за термінове проведення обміну полоненими в регіоні конфлікту і поставки гуманітарної допомоги.

«Сторони погодилися, що необхідно провести негайний обмін полоненими і здійснити доставку гуманітарної допомоги через Міжнародний Червоний Хрест», - йдеться в заяві Зайберта.

«Як тільки ці умови будуть виконані, робоча група, створена в Мінську, має продовжити роботу, відстежуючи виконання подальших кроків угоди, таких як підготовка місцевих виборів в Луганській та Донецькій областях», - додав він.

За словами Зайберта, лідери чотирьох країн відзначили «прогрес у справі припинення вогню і відведення важких озброєнь». Він сказав, що учасники переговорів погодилися, що ОБСЄ повинна відігравати ще більшу роль в якості спостерігачів за виконанням угоди про припинення вогню і відведення озброєнь.

Адміністрація Олланда оприлюднила заяву, в якій повідомила, що сторони обговорили реалізацію Мінських угод від 12 лютого. «Був відзначений досягнутий прогрес, але ситуація потребує поліпшення», - йдеться в заяві.

Звільнення полонених і розподіл гуманітарної допомоги повинні проходити за сприяння Червоного Хреста. Представники МЗС чотирьох країн зустрінуться в п'ятницю для обговорення організації моніторингу виконання Мінських угод, - йдеться в заяві.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG