Спеціальні потреби

Білий дім дав зрозуміти, що віддає перевагу санкціям, а не поставкам зброї


США вважають, що економічні санкції залишаються найкращим способом впливу на Росію у зв’язку з українською кризою, а поставки зброї Києву не гарантують вирішення проблеми.

Про це заявив заступник радника Білого дому з національної безпеки Бен Роудс.

«Ми як і раніше вважаємо, що найкраще на розрахунки Росії можна вплинути через економічні санкції, які глибоко вгризаються в російську економіку», – заявив Роудс в інтерв’ю CNN.

Коментуючи висловлювання високопоставлених представників адміністрації, що Вашингтон знову розглядає питання про постачання зброї Україні для боротьби з сепаратистами, яких підтримує Росія, Роудс заявив: «Ми не думаємо, що відповіддю на кризу в Україні може бути просто ввезення додаткової зброї».

Питання про передачу летальної зброї Україна «вивчається свіжим поглядом» – так високопоставлений представник адміністрації прокоментувало агентству Reuters дискусії серед членів адміністрації Барака Обами про доцільність поставок оборонних озброєнь для підтримки української армії.

«Чим закінчаться ці дискусії, ми не знаємо», – сказав чиновник.

У четвер держсекретар США Джон Керрі виїжджає до Києва для переговорів з урядом України. У цей же день міністри оборони НАТО зустрічаються у Брюсселі.

Переосмислення політики відображає настрої, які американські офіційні особи характеризують як розчарування триваючою підтримкою сепаратистів Москвою, незважаючи на багатомісячні міжнародні економічні санкції та провал останньої спроби мирних переговорів на вихідних.

У доповіді трьох дослідницьких центрів США, в тому числі Атлантичної ради, опублікованому в понеділок, йдеться, що США повинні негайно санкціонувати виділення 1 мільярда доларів військової допомоги Києву та координувати її з Польщею, країнами Балтії, Канадою та Великобританією.

«Захід повинен розуміти, що якщо ми будемо зволікати, ціна буде тільки зростати», – йдеться в доповіді, в якій вказується, що військова допомога повинна включати легкі бронебійні ракети, безпілотні літальні апарати, а також броньовані всюдиходи Humvee.

Один з авторів доповіді, колишній посол США в Україні Джон Гербст зазначив, що дипломатичні зусилля, очевидно, провалилися, і Москва вважає, що вона може домогтися свого на полі бою.

«Ми не виступаємо за військове рішення, ми вважаємо, що українські військові не можуть перемогти російську армію, а в даний момент російський уряд не виявляє жодного інтересу до дипломатичного врегулювання, – вважає Гербст. – Але щоб прийти до по-справжньому дипломатичного вирішення питання, потрібно позбавити Кремль можливості військового вирішення».

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG