Спеціальні потреби

США та ЄС готові запровадити нові санкції проти Росії у разі наступу на Сході України


Координатор політики санкцій у Держдепі: У разі наступу Росії можуть бути нові заходи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Координатор політики санкцій у Держдепі: У разі наступу Росії можуть бути нові заходи. Відео

У Вашингтоні вірять, що санкції проти Росії працюють, але готові, разом із європейськими союзниками, запроваджувати додаткові заходи. Про це під час дискусії в юридичній конторі Бейкер та Маккензі заявив координатор політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід.

У червні 28 країн-членів ЄС мають прийняти рішення щодо продовження санкцій проти Росії. У Білому домі та Державному департаменті сподіваються, що європейські союзники приймуть правильне рішення та продемонструють трансатлантичну єдність.

«Я думаю, що пані Моґеріні була права, коли сказала, що ЄС продовжать санкції. Я не знаю, що ЄС зробить, але я знаю, що досі кожного разу ЄС продовжував санкції», - говорить координатор політики санкцій Держдепу США Деніел Фрід.

Сподівається на це і заступниця Голови делегації Є у США Каролін Вісіні:

«28 незалежних урядів будуть разом приймати це рішення. Але ми вже показали, що можемо бути єдиними. Ми вже продемонстрували це в грудні, коли продовжили санкції, хоча і тоді ж ходили ті ж чутки та точилися такі ж розмови, що і зараз. Існують різні економічні інтереси, різні історичні зв’язки з Росією. Але разом з тим наша позиція щодо незаконності анексії Криму та триваючої агресії в Україні залишається твердою».

Координатор політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід підкреслює, санкції не є покаранням. Вони запроваджувалися з конкретною метою – відновити український суверенітет та територіальну цілісність. Утім, Крим все ще під російською окупацією, а на Донбасі продовжують діяти російські військові і підтримувані Росією сепаратисти. Тим не менш, переконаний Фрід, санкції працюють:

«Санкції, можливо, спрацювали як стримуючий фактор. Санкції встановили додаткову ціну. Без санкцій, чи був би взагалі Мінський процес? Був би механізм повернення Донбасу під український суверенітет? Чи залишалася б Новоросія, яка вже випала з лексикону, реальною метою?»

У той же час, розповів Фрід, США ведуть з європейськими партнерами переговори і про можливе посилення санкцій проти Росії:

«Хоча ми не очікуємо, що Росія почне великий військовий наступ в Україні, вони можуть це зробити. І якщо це станеться, ми в змозі розглянути додаткові заходи. Ми обговорили це з Європою. Я вважаю, що це малоймовірним. Однак лишається фактом, що режим припинення вогню, який є однією з умов Мінських угод, до сьогоднішнього дня повністю не виконується сепаратистами, яких підтримує і які по суті є продуктом Росії».

Старший науковий співробітник Інститут міжнародного лідерства Маккейна Дейвид Креймер погоджується з Фрідом, що санкції мали стримуючий ефект. Утім, аби вони досягли заявленої мети, санкції мають бути жосткішими, каже він.

«Має бути додано більше осіб та компаній до санкційного списку. Наприклад, «Газпром» не в списку, він має бути доданий. Бортніков, голова ФСБ, не в списку. Я б пішов ще вище. Я думаю, що головне тут – посилювати санкції кожні 3-6 місяців, поки Росія не виконує Мінські домовленсті».

Також, до списку мають бути додані російські пропагандисти, від чого досі утримується Вашингтон, говорить Креймер:

«Вони брискають ненавистю, підбурюють до насилля. Я вірю, що вони несуть принаймні часткову відповідальність за вбивство Бориса Нємцова та інших. Вони - маріонетки Кремля, які розносять кремлівську брехню. Вони не повідомляють новини. Вони не користуються фактами. Вони демонізують людей, а потім хочуть використати Захід – навчатися тут, відпочивати – і ми маємо їм в цьому відмовити».

Партнер юридичної компанії Бейкер та Маккензі Ніколас Ковард вважає санкції проти Росії потужними. Каже, що їхні юристи працюють з багатьма компаніями, які хоча і несуть фінансові втрати через санкції, розуміють для чого це робиться. Однією з переваг санкцій проти Росії він вважає …їхню заплутаність:

«Юридично, навіть якщо в певній країні ця компанія не в санкційному списку, інші компанії не хочуть мати справи з людьми, які знаходяться в санкційному списку, через, у першу чергу, репутаційний ризик. Практично, банки, навіть великі японські, австралійські банки не будь мати справу з певними особами, компаніями та країнами, щоб триматися осторонь будь-яких проблем у США. До того ж укази, якими вводяться санкції, дають можливість ЄС запроваджувати санкції проти компаній, які ведуть бізнес з компанією чи країною, що знаходиться під санкціями».

Одним з доказів дієвості санкції, називалося те, що Росія шукає шляхи їх скасувати. Днями у популярному виданні Daily Beast з’явилася стаття, автори якої стверджують, що Росія домагається скасувати Закон Магнітського в обмін на послаблення так званого Закону Діми Яковлєва та дозволити американцям всиновлювати важко хворих російських дітей.

У Державному Депаратменті спантеличені. Деніель Фрід каже:

«Я сподіваюся, що це неправда, що російський уряд використовує російських сиріт з метою переговорів собі на користь. Будь ласка, скажіть мені, що це неправда».

Дивіться також: Річниця депортації кримських татар: заяви та заходи у США, Канаді

Річниця депортації кримських татар: заяви та заходи у США, Канаді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG