Спеціальні потреби

Місцеві вибори у США: Яка агітація ефективніша за білборди та рекламу в Інтернет?


Місцеві вибори по-американськи: Запишись і приходь до політика додому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Місцеві вибори по-американськи: Запишись і приходь до політика додому. Відео

Жодних білбордів, телефонні кампанії та кандидати, які ходять від дверей до дверей, збираючи голоси – це все особливості передвиборчих перегонів по-американськи. Головне завдання для обох партій – змусити своїх прибічників прийти на виборчі дільниці

Самотні стовпи, недоторкані зупинки, і ні однісінького білборда – а до місцевих виборів в Арлінгтоні лишається 10 днів. Передвиборчі плакати – розміром із тацю у шкільній столовій – дозволені лише на дорогах місцевого значення. Прес-секретар Демократичної партії Вірджинії Морган Фінкельштейн

«Ми завжди працюємо із найефективнішими технологіями. І хоч ви можете не бачити великого білборда позаду мене, на Фейсбуці і у Твіттері ми активно просуваємо наших кандидатів. І будьте певні – ви неодмінно зустрінетесь із одним із наших привітних волонтерів, який постукає вам у двері або зателефонує».

З півдесятка дзвінків, перш ніж хтось таки погодиться говорити – робота у волонтерів телефонної кампанії не найприємніша. В останні дні до виборів демократи обдзвонюють усіх, хто хоча б раз голосував за представників їхньої партії. Президентська кампанія вже стартувала, і тому уваги до місцевих виборів бракує.

Найбільше уваги приділяють тим, хто сумнівається, за кого голосувати

Експерти очікують на невисоку явку – трохи більше 20%. До того ж електорат демократів – молодший, ніж у республіканців, більш етнічно різноманітний. Відтак змусити виборців бодай з’явитися на дільницях – найперше завдання для демократів – пояснює Кіп Маліноскі, голова Комітету демократів округу Арлінгтон.

«Це дуже важливо – прийти і проголосувати. Особливо, враховуючи, що на федеральному рівні республіканці блокують стільки важливих законопроектів. На місцевому рівні – ще не все втрачено».

Найбільше уваги приділяють тим, хто сумнівається, за кого голосувати – каже Кіп.

Особистий контакт із виборцем – найкраща реклама

«Якщо ж людина не визначилась, ми робимо наступне. Наш кандидат особисто телефонує цій людині і каже: «хей, я знаю, що у вас виникли якісь питання – я можу відповісти на них».

Особистий контакт із виборцем – найкраща реклама – каже сенатор вірджинського парламенту Барбара Фавола, яка цього року переобирається на наступний термін.

«Ходіння від дверей до дверей – найбільш ефективне, хоч і забирає найбільше часу. З багатьма виборцями так не поговориш, але ті, з ким вдасться зустрітись, проголосують за тебе в 9 з 10 випадків, якщо лишень вони не переконані республіканці».

Передвиборчий штаб сенаторка облаштувала на першому поверсі свого будинку

Важлива частина передвиборчої кампанії – зустріч із фінансовими донорами і збір пожертв. Вірджинські закони не надто регламентують, на що кандидат витрачає кошти. Але перевірити це нескладно – запевняє Барбара Фавола.

«Донор або виборець може проконтролювати, чи доцільно кандидат витрачає пожертви, перевіривши його чи її фінансовий звіт, який є у відкритому доступі. Ці дані аналізує також преса».

У випадку Барбари Фаволи все навіть простіше. Власний передвиборчий штаб сенаторка облаштувала на першому поверсі свого будинку. Тут вона приймає і виборців. Побачити як живе народний обранець можна попередньо записавшись на зустріч.

Дивіться також: Ось, що треба знати батькам про вакцинацію від поліомієліту

Ось, що треба знати батькам про вакцинацію від поліомієліту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Кореспондентка Голосу Америки в Білому домі. Ведуча програм ЧасTime і Брифінг. Приєдналася до команди 2015-го. Спеціалізується на американсько-українських відносинах, зовнішній та внутрішній політиці США. Висвітлює президентські вибори у США з 2016-го року. До Вашингтона, працювала журналісткою-міжнародницею у новинах на ICTV. Випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Народилася в Києві.

    Коли випадає нагода відімкнутися від новин, – читає книжки, подорожує, і пробує виростити буряки, інжир і гострий перець на вашингтонському балконі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG