Спеціальні потреби

"Вітаємо дії будь-якої країни, що підтримує українців". Держдеп про ймовірну допомогу від Сеула


Ілюстративне фото. Північнокорейські солдати марширують під час військового параду на площі Кім Ір Сена y Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї? 15 квітня 2012 року. (AP Photo/Ng Han Guan, файл)
Ілюстративне фото. Північнокорейські солдати марширують під час військового параду на площі Кім Ір Сена y Пхеньяні на честь 100-річчя від дня народження засновника Північної Кореї? 15 квітня 2012 року. (AP Photo/Ng Han Guan, файл)

США вітають дії будь-якої країни, яка підтримує Україну у війні з Росією. Про це на брифінгу у вівторок, 22 жовтня, заявив заступник речника Держдепу Ведант Пател, коментуючи заяву посадовців Південної Кореї про можливість постачання зброї Україні на тлі ймовірної участі у війні військ КНДР.

"Я надав би Республіці Корея можливість самій висловитися щодо її безпекової допомоги Україні. Ми, звичайно, вітаємо дії будь-якої країни, що підтримує наших українських партнерів, які продовжують захищати свою територіальну цілісність і суверенітет", – зазначив Пател і нагадав, що від початку російської агресії США згуртували коаліцію з понад 50 країн для захисту України.

"Ми продовжимо працювати з нашими союзниками та партнерами для зміцнення української оборони", – наголосив Пател.

Водночас він зауважив, що ймовірна зміна політики Сеула щодо Києва, що включала б постачання зброї, – це ще один приклад того, що дії Росії становлять загрозу безпеці не лише для України та Європи:

"Вони, очевидно, становлять загрозу світовій безпеці. Коли ви бачите, як країни Індо-Тихоокеанського та Азійського регіонів також роблять суверенний вибір підтримати Україну в її захисті, висновок із цього полягає в тому, що весь світ, а не тільки Європа, не тільки союзники по НАТО, бачать загрозу, небезпеку і безрозсудність дій Росії".

Оглядачі вказують на небезпеку того, що перші повідомлення про можливу участь північнокорейських військових у війні проти України – це лише перший крок у діях Пхеньяна.

Генерал-командувач V корпусом армії США Чарльз Костанца заявив, що кількість північнокорейських військових у Росії, про які відомо зараз, може бути лише початковою цифрою.

"Північна Корея зараз надає, здається, це є у відкритих джерелах, – 4000 північнокорейських солдатів. Я вважаю, що це потенційно може бути просто відправною точкою для того, що вони нададуть Росії у плані людських ресурсів", – сказав генерал в інтервʼю керівниці східноєвропейського бюро Голосу Америки Мирославі Гонгадзе.

Генерал наголосив, що, попри втрати, росіяни кидають на війну все більше живої сили, "навіть не моргаючи", тоді як українці не можуть дозволити собі зазнавати таких втрат:

"На мою думку, це проблема найближчої перспективи тут, у Східній Європі, тому що проблема для українців – це кількість людей, яких їм потрібно відправити на цю боротьбу. Адже Росію не хвилює, скільки втрат вона зазнає".

Президент України Володимир Зеленський 22 жовтня заявив, що Київ має інформацію про підготовку близько 6 тисяч північнокорейських військових, і що важливо, щоб партнери України також були свідомі цієї небезпеки.

"У нас є інформація про підготовку двох підрозділів північнокорейських військовослужбовців – потенційно, дві бригади приблизно по 6 тисяч солдатів кожна. Це виклик, але ми знаємо, як на нього відповісти. Важливо, щоб наші партнери не закривали на це очі", – написав Зеленський у мережі Х.

Як повідомляв Голос Америки, Південна Корея може розглянути пряме постачання зброї в Україну в межах заходів протидії поглибленню військової співпраці між Росією та КНДР.

Про це 22-го жовтня заявив представник офісу південнокорейського президента Юн Сук Йоля, деталізуючи комплекс дипломатичних, економічних та військових заходів, яких вживатиме Південна Корея залежно від сценаріїв військової співпраці між Москвою та Пхеньяном.

"Ми могли б розглянути питання про постачання зброї для оборонних цілей у межах покрокових сценаріїв, і якщо здаватиметься, що вони (росіяни та північнокорейці – ред.) заходять занадто далеко, ми могли б також розглянути наступальне використання", — сказав посадовець офісу президента, слова якого наводить Reuters.

Дотепер Південна Корея, яка є одним із провідних виробників зброї у світі, здебільшого обмежувалася нелетальною допомогою Україні, включно з обладнанням для розмінування. Натомість Київ та його західні партнери закликали Сеул надавати також і військову допомогу.

Дивіться також:

Брифінг. КНДР на боці Росії – обговорення в ООН
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:18 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG