Спеціальні потреби

Відновлення України - донори визначатимуться з пріоритетами на конференції в Берліні


В Німеччині наступного тижня відбудеться міжнародна конференція з відновлення
В Німеччині наступного тижня відбудеться міжнародна конференція з відновлення

"Ми за Україну мирну та вільну, всередині Європейського Союзу". Таке послання солідарності з Україною надішле міжнародна конференція з відновлення України, що відбудеться в Берліні 11-12 червня, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Донори організовують такі конференції щорічно з часу початку повномасштабного вторгнення Росії до України. Попередні конференції з відновлення України відбувались в Лугано та Лондоні. В цій конференції, повідомляють організатори, візьме участь понад 2000 урядовців, представників ділових кіл та неурядових організацій.

"Навіть під час теперішньої війни, Україна має постійно відбудовувати будинки, водопостачання, лікарні та електромежені. Здаватись не можна", - каже міністерка розвитку Німеччини Свенія Шульце.

Перед конференцією оглядачі радять урядам обрати конкретні пріоритети допомоги із відновлення.

Правозахисна організація Human Rights Watch та Ukraine Child Rights Network вважає, що уряди мають використати конференцію з відновлення України, щоб забезпечити ресурси для захисту прав дітей, включаючи безпечний доступ до якісної освіти, право "жити в родинах, а не в шкідливому інституційному середовищі". Російські атаки завдали значної шкоди українським освітнім закладам, наголошують в HRW і нагадують - за даними українського уряду станом на травень понад 3 790 освітніх закладів в Україні було пошкоджено чи зруйновано.

А низка українських неурядових організацій закликала зосередитись на відновленні енергосистеми після нових ударів Росії, пише The Guardian. Видання наводить слова неназваного українського аналітика, який каже, що "відновлення стало токсичним словом" і закликає "запобігти потребі відновлення, зосередившись більше на стійкості, зброї та енергетиці".

Подібний заклик озвучує і керівник Німецько-українського бюро Маттіа Неллес. Він закликає: "Зосередьмось просто на тому, щоб надати Україні достатньо зброї та боєприпасів і на стійкості енергетики. Значно більше 50% енергогенерації країни зруйновано і ситуація виглядає все складнішою".

Щоб обмежити вплив атак, США в травні оголосили нову допомогу обсягом 225 мільйонів доларів для захисту енергооб'єктів від атак з повітря.

Низку рекомендацій щодо відновлення окремих галузей економіки оприлюднив минулого тижня американський аналітичний центр "Атлантична рада".

Під час конференції донори мають взяти на себе щонайменше п'ятирічні зобов'язання із фінансової та військової допомоги, а також допомоги з відбудови, йдеться в рекомендаціях, виданих 7 червня. Серед рекомендацій - зосередитись на розмінуванні, роботі з міськими громадами через партнерства з європейськими містами, тощо.

Український же уряд, рекомендують дослідники, має зміцнити структуру лідерства та покращити міжвідомчу координацію, прозоро звітувати про розподіл міжнародної допомоги.

Теперішня конференція має допомогти українському урядові визначитись із пріоритетами реформ, а донорам - каталізувати приватне фінансування, заявив раніше в інтерв'ю Голосу Америки віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації з Європи, Латинської Америки та Карибів Альфонсо Гарсія Мора.

"Потрібно домовитись про реформи. Міжнародна спільнота має співпрацювати з урядом України і допомогти вибудувати пріоритети реформ, які матимуть найбільший вплив на відбудову. Добре, що міжнародна спільнота зацікавлена, і я переконаний, що у разом ми зробимо це відновлення швидким", - каже Мора.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG