Спеціальні потреби

Підтримка фермерів, гуманітарна допомога та інші проєкти US AID в Україні є під загрозою через затримку схвалення додаткового фінансування


Aдміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер:
Aдміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер:

Проєкти Агентства США з міжнародного розвитку (US AID) в Україні є під загрозою через затримку зі схваленням конгресу додаткового фінансування для України.

Про це адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер сказала під час зустрічі з журналістами у Вашингтоні.

«Я б сказала, що всі наші програми є під загрозою», – сказала Пауер, відповідаючи на запитання Голосу Америки.

За її словами, агентство зробило довгострокові інвестиції, «які ще довго будуть приносити дивіденди», зокрема, в інтеграцію українських залізниць у європейську систему, в українське сільське господарство, щоб українські фермери могли продовжити працювати, незважаючи на руйнування, яких завдають їм постійні російській обстріли.

«Є багато частин світу, які голодують. Але українські фермери продовжили працювати, вони готові подолати проблеми з боєприпасами, що не розірвалися, відновити свою ферму чи свій малий бізнес після руйнування. І ми хочемо переконатися, що вони й надалі матимуть доступ до позик під низькі відсотки, до ресурсів», – сказала Пауер, зазначавши, що допомогу від агентства отримало 32% українських аграріїв.

«Це все є в інтересах України та в інтересах Сполучених Штатів, тому що з часом це означатиме менше прямої бюджетної підтримки, більше податкових надходжень, і це в інтересах Сполучених Штатів, тому що справді вразливим країнам знадобиться менше гуманітарної допомоги, країнам в Африиці, на південь від Сахари», – сказала Пауер.

Вона додала, що загроза нависла і над гуманітарними програмами в Україні, націленими на найбільш потребуючі групи населення – людей, які втратили житло в результаті російських обстрілів, жінок з дітьми, людей, що страждають від посттравматичних розладів.

«Думка про те, що ми не зможемо підтримати їх у годину найбільшої потреби, справді дуже темна думка», – сказала Пауер.

Разом з тим, вона наголосила, що в обох палатах Конгресу «є велика більшість», яка готова підтримати додаткове фінансування для України.

«Є велика двопартійна більшість, яка погоджується з усім, що я сказала, і яка не хоче, щоб ми вимкнули програми, які роблять так багато користі», – сказала Пауер.

Згідно з даними агентства, від початку широкомасштабної війни 24 лютого 2022 року, USAID надало 9,88 мільярда доларів на програми розвитку та гуманітарну допомогу. Серед першочергових агентство виокремлює такі питання, як протидія впливу російської агресії, сприяння економічному розвитку та енергетичній незалежності країни та антикорупційну діяльність.

У п’ятницю президент США Джо Байден повторив свій заклик до Конгресу надати більше фінансування Україні, щоб вона могла захистити себе від Росії. "Нездатність підтримати Україну в цей критичний момент не буде забута", - сказав він.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 13 лютого Сенат схвалив законопроєкт, що передбачає допомогу союзникам США, зокрема Україні, Ізраїлю та Тайваню обсягом 95,34$ млрд, з яких 60$ млрд передбачено для Києва. Після того документ має розглянути Палата представників, яка повернеться до роботи 28-го лютого.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG