У вівторок Мітт Ромні здобув можливо вирішальну для партійної номінації перемогу на республіканських праймеріз. Колишній губернатор штату Массачусетс у вівторок на попередніх виборах в Іллінойсі випередив свого основного конкурента Ріка Санторума. Як і більшість американців, мешканці Іллінойсу потерпають від безробіття та занепаду економіки.
Перемога Мітта Ромні над своїм найближчим конкурентом республіканцем Ріком Санторумом особливо значуща тому, що здобута у штаті Іллінойс – домашньому штаті Барака Обами. Втім в Іллінойсі кандидатам від республіканців треба зважати не стільки на спадок чинного президента, скільки на добру славу, яку лишив по собі 40-ий президент США, республіканець Рональд Рейган, який виріс в Іллінойсі.
Еверет Брукс живе у Діксоні, рідному місті Рейгана. Еверет з теплом згадує відвідини міста 40-им президентом:
«Дух Рейгана, його віра в людей, живе в наших серцях. А от політикам у Вашингтоні цього духу дуже бракує».
Колишній сенатор Рік Санторум згадав Рейгана у своїй передвиборчій промові:
«Ми не повинні стати людьми з пророцтва Рейгана. Він попереджав, що колись американцям доведеться лише розповідати дітям та онукам про те, яким було життя в Америці, коли її громадяни мали волю».
Це не переконало Еверета віддати Санторуму свій голос. Він підтримав Ромні, сподіваючись що його досвід у бізнесі дозволить вирішити проблеми, які турбують Еверета та його дружину:
«Ми здійснюємо доставку нашого товару до споживачів. Ціни на пальне неабияк нас турбують, але Обамі, здається, байдуже».
За словами Карли Брукс, ціни на пальне лише одна з багатьох проблем малого бізнесу у США:
«Люди купують менше квітів. Вони стали економніші і це відбивається на нас».
Анна Льюіс працює у музеї Рональда Рейгана у місті Діксон. За її словами, зменшення продажів квітів зумовлене тим, що багато людей втратили роботу:
«У грудні опублікували данні про стан економіки. У Діксоні майже 10% мешканців не мають роботи».
Багато людей у Діксоні проголосувати за Ромні, бо вважають, що він знає, як створити робочі місця та підняти економіку. Карла Брукс вже сьогодні думає про вибори у листопаді.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1