Ситуація з побиттям Юлії Тимошенко у в’язниці і оголошення нею голодування викликали значне занепокоєння на Заході. Ця тема стала головним питанням вчорашньої зустрічі у Брюсселі комісара ЄС з питань розширення та добросусідства Штефана Фюле з першим віце-прем'єром України Валерієм Хорошковським. Міністр закордонних справ Швеції у своєму твіттері заявив, що Україна може ізолювати себе від Європи. А конресмен США Марсі Каптур в інтерв'ю «Голосу Америки» сказала, що не відкидає можливості запровадження економічних санкцій проти українських урядовців.
Своє обурення та стурбованість ситуацією висловлюють також українські діаспорські організації, які об’єднують десятки тисяч українців за кордоном. Одна з таких організацій – Українська національна інформаційна служба (УНІС) відзначила учора свою 35-ту річницю діяльності у Конгресі США.
УНІС була створений у Вашингтоні, ще коли американські політики та суспільство не визнавали існування такої держави як Україна та нації українці. Протягом 35 років активісти організації налагоджують і підтримують зв’язки з американськими законодавцями на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, щоб донести їм правду про ситуацію на їх прабатьківщині. Зокрема, завдяки їм сьогодні американські конгресмени та сенатори добре обізнані з тим, що відбувається в Україні і самі почали лобіювати інтереси українців серед своїх колег. Однією з таких активних прихильників України є конгресмен Марсі Каптур – багаторічний співголова української групи підтримки в американському Конгресі. Саме вона виступила з ініціативою резолюції, у якій вперше на законодавчому рівні визнала існування в Україні політичних в’язнів.
«Дуже сумно, що така обнадійлива відкритість після Помаранчевої революції наштовхнулась на такі серйозні перепони на шляху, коли політичні гравці не можуть вільно висловлювати свої позиції. Я думаю, що це великий крок назад і нам треба повернутись на правильний шлях. Я вважаю, що ця генерація українців мусить добитись свободи і свого права на вільний вибір», – зазначила конгресмен США Марсі Каптур.
За словами Каптур, США повинні розглядати усі доступні методи для спонукання української влади діяти у рамках закону та демократичних норм, включно з економічними санкціями та замороженням рахунків.
«Найкраще, що можуть зробити Сполучені Штати у цій ситуації – це тримати відкритими кордони, підтримувати програми обмінів, використовувати власну політичну вагу і закликати інші країни спільно вимагати відкритості українського суспільства. Я вважаю, що для торгівельних взаємин, для вступу до європейських інституцій, Україна повинна дотримуватись певних стандартів. Якщо вони не будуть дотримані, Україні буде дуже важко рухатись вперед. Я думаю, що ми можемо використати економічні засоби, дипломатичні засоби. Економічні санкції та замороження рахунків є дуже ефективними методами, щоб досягти відкритості суспільства і спонукати уряд змінити свою поведінку. Я вважаю, що подібні методи мусять розглядатися і стосовно України».
Одна з активістів і колишніх працівників УНІСу, а тепер – журналіст «Радіо Свобода» Ірина Халупа сказала, що колись було легше працювати – ворог в обличчі радянського режиму та російського шовінізму був очевидний. Тепер ситуація значно складніша.
«Сьогодні незалежна Україна не є тою країною, за яку ми боролись і про яку мріяли. Сьогодні Україну захопила група кримінальних елементів і держава летить до пекла зі швидкістю світла», – підсумувала Ірина Халупа.
Але, як з оптимізмом закінчила Халупа, українці мудрий і витривалий народ і переживали ще більші трагедії. Тому, хоча, вірогідно, не зразу, але зможуть подолати і сьогоднішні проблеми.
У США не виключають запровадження економічних санкцій проти уряду України
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1