Спеціальні потреби

“Я просто хотіла отримати тут натхнення. І я його отримала”: група українських студентів відвідала Пентагон


Українські студенти в Пентагоні, 23 липня 2024. DoD photo by Chad J. McNeeley
Українські студенти в Пентагоні, 23 липня 2024. DoD photo by Chad J. McNeeley

Група українських студентів, які перебувають на літньому стажуванні у Сполучених Штатах, днями відвідала Пентагон, де зустрілася з Лорою Купер, заступницею помічника міністра оборони у справах Росії, України та Євразії, повідомляється на вебсайті оборонного відомства США.

Візит до Пентагону, разом з іншими зустрічами в урядових установах у Вашингтоні допоможе студентам краще зрозуміти, як Сполучені Штати підтримують Україну в її захисті від російської агресії, та як загалом влаштований уряд США.

Одинадцять студентів, які вивчають бізнес або інформаційні технології в Aмерікан Юніверсіті Київ (AЮK або American University Kyiv за оригінальною назвою), нині проходять літнє стажування у різноманітних приватних компаніях у США.

“Це студенти-стажери з Aмерікан Юніверсіті Київ, [які] приїхали до Сполучених Штатів завдяки спонсорству корпоративної Америки”, — зазначив Деніел Райс, президент АЮК.

“Є вісім різних компаній, які організовують стажування для цих студентів. Компанії оплачують перельоти, готелі, візу J-1 і зарплату за літо. [Студенти] отримують реальний досвід роботи. Це справді чудовий культурний обмін як для американців, які їх приймають, так і для студентів”, - додав він.

Райс назвав молодих людей “неформальними послами” України й зазначив, що візит до Пентагону викликав особливе зацікавлення серед українських студентів.

“Вони всі в захваті від цього — це якось містично, знаєте. Вони не знають, що відбувається в цій п’ятигранній будівлі”, — зазначив він.

Спілкуючись зі студентами, Лора Купер зокрема зосередилася на важливості надання Україні допомоги для самооборони та двосторонніх відносинах між США та Україною, які були міцними ще до початку війни.

Вона також пояснила механізми надання американської допомоги через програму президентських повноважень щодо використання наявних запасів зброї та Ініціативу сприяння безпеці Україні.

На думку Купер, молоді українці можуть допомогти своїй країні, поширюючи інформацію з перших вуст про те, що там відбувається. Адже попри загальну обізнаність більшої частини світу щодо російського вторгнення, саме безпосередні розповіді молодих людей з України мають вирішальне значення для забезпечення міжнародної підтримки.

"Оскільки жити у воєнний час в Україні дійсно важко, я багато чую, що українці втомилися через війну. І я особисто вважаю, що у нас немає вибору... ми можемо бути втомленими, - сказала Христина Іванчук, студентка АЮК, яка також вивчає є менеджеркою з міжнародних стажувань університету. - Я просто хотіла отримати тут натхнення. І я його отримала”.

Зокрема, Іванчук пояснила, що під час зустрічі у Пентагоні її надихнуло побачити багато жінок, які працюють в американському військовому відомстві. Адже, за її словами, в Україні жінки не займають настільки помітних місць в оборонному секторі, і вона хотіла б, щоб це змінилося.

“Їх тут цікавлять ті самі речі: як ця будівля працює для підтримки України, – підсумував Райс. – Я думаю, що всі вони дуже вдячні за американську підтримку”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Останній “Рамштайн” за адміністрації Джо Байдена. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG