Найвищий судовий орган у системі ООН - Міжнародний суд - відмовив Україні у запровадженні тимчасових заходів проти Росії за конвенцією щодо заборони фінансування тероризму.
19 квітня на відкритих слуханнях у Гаазі голова суду Ронні Абрагам заявив, що Київ мав довести, що ці тимчасові заходи мають зупинити шкоду держави-сторони конвенції, але не виконав вимоги.
При цьому Міжнародний суд постановив, що Росія має зняти обмеження з прав кримських татар.
«Росія до винесення фінального рішення у цій справі має зняти обмеження з прав кримських татар, зокрема щодо провадження діяльності своїх інституцій, включаючи Меджліс. Також Росія має забезпечити наявність освіти українською мовою», – заявив представник колегії суду під час оголошення рішення щодо тимчасових заходів у позові України проти Росії.
У січні Україна подала позов до Міжнародного суду проти Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. На початку березня у Міжнародному суді ООН завершилися публічні слухання, які стосуються першого етапу розгляду позову, а саме – вирішення питання, чи застосувати тимчасові заходи, про які в суду просить Україна.
Україна, серед іншого, просила суд домогтися від Росії утриматися від дискримінації у Криму, зокрема зупинити чинність заборони Меджлісу кримськотатарського народу і його діяльності й розслідувати зникнення кримських татар.
Дивіться також: Чому візит президента України до Лондона є особливим?