Спеціальні потреби

Туреччина застерігає Європу про нову хвилю біженців з Сирії і доводить США потребу буферної зони


Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини
Реджеп Таїп Ердоган, президент Туреччини

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна буде вимушена відкрити біженцям шлях до Європи, якщо міжнародна спільнота не допоможе Туреччині створити у північній Сирії безпечну зону для сирійців.

Загалом Туреччина прийняла понад 3,6 мільйона біженців з Сирії, відколи там 2011 року спалахнула громадянська війна.

Ми будемо вимушені відкрити ворота. Або ви надасте підтримку, або, перепрошую...
Ердоган

Понад мільйон біженців та мігрантів, переважно сирійців, опинилися у Європі у результаті масової хвилі 2015 року, пробравшись переважно через Туреччину.

Європейський Союз 2016 року уклав з Анкарою угоду, за умовами якої турки суворіше обмежують потоки мігрантів до Європи в обмін на $6,6 мільярдів фінансової підтримки для біженців.

Тепер в Анкарі передбачають збільшення кількості біженців унаслідок активізації наступу підтримуваних Росією військ сирійського президента Башара Ассада проти антиурядових сил в північно-західній провінції Ідліб.

“Або буде так, або ми будемо вимушені відкрити ворота, - застеріг Ердоган, - Або ви надасте підтримку, або, перепрошую, але ми не будемо нести цей тягар самотужки. Ми не отримали допомоги від міжнародної спільноти, а саме від Європейського Союзу”.

“Допоможіть нам з матеріально-технічним забезпеченням, і ми зможемо будувати житло у місцях на 30 кілометрів углиб території на півночі Сирії. Таким чином ми можемо забезпечити людей гуманітарними умовами”, - сказав Ердоган у четвер.

США заявили, що підтримують план створення буферної зони у північно-західному сирійському регіоні, який Туреччина хоче контролювати уздовж 450 кілометрів кордону.

Згідно з планом близько мільйона сирійців можуть бути повернені у створювану зону, де їхню безпеку гарантуватиме присутність турецьких військових.

Але між Вашингтоном та Анкарою залишаються розбіжності, бо Туреччина готова застосовувати у регіоні силу проти сирійських курдів, яких підтримували США у війні проти так званої “Ісламської держави” на території Сирії.

Туреччина вважає курдські озброєні формування загрозою для себе і називає їх терористичними.

Сирійські курди виступають не лише остерігаються присутності турецьких військ у Сирії, але й заперечують проти поселення у їхні регіони біженців - переважно арабів з інших сирійських місцевостей.

Дивіться також: Чому подорожі нелегалів часто є смертельно небезпечними

Чому подорожі нелегалів часто є смертельно небезпечними. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG