Представник ООН заявив, що генеральний секретар Пан Гі Мун підкреслив, що «втручання військових у справи будь-якої країни неприйнятне». Він закликав до спокою, відмови від насильства і до стриманості, додаючи, що «вирішальним буде швидке і мирне підтвердження цивільного правління і конституційного порядку у відповідності до принципів демократії».
У заяві, оприлюдненій після зустрічі зі своїм радником з національної безпеки, президент Барак Обама закликав всі сторони в Туреччині підтримати демократично обраний уряд президента Реджепа Таїпа Ердогана, виявити стриманість і уникати насильства або кровопролиття.
Крім цього, президент Обама обмірковував події з державним секретарем, який був у дорозі до Москви для окремих зустрічей з російськими офіційними особами щодо Сирії.
В оприлюдненій в суботу заяві, Керрі сказав, що Сполучені Штати поможуть турецькому урядові у розслідуванні спроби державного перевороту.
Керрі заявив, що в телефонній розмові з турецьким колегою Мевлутом Чавусоглу він підкреслив, що Сполучені Штати «повністю підтримують демократично обраний цивільний уряд і демократичні інститути». Сполучені Штати закликають «всі сторони запевнити безпеку дипломатичним представництвам, особовому складу і цивільним по всій Туреччині».
Також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що він втримував зв’язок з міністром закордонних справ Туреччини Мевлутом Чавусоглу і уважно спостерігав, що відбувається в Туреччині. Він також підкреслив, що Туреччина – важливий член НАТО.
Дивіться також: Ось чому вступ країн Балтії до НАТО зачинив двері для України