Турецькі засоби масової інформації повідомили у вівторок, що уряд країни вперше звернувся до Сполучених Штатів з проханням арештувати мусульманського духівника, якого звинувачують у відповідальності за невдалу спробу державного перевороту у липні цього року.
Президент Реджеп Таїп Ердоган повторно звинуватив Фетхуллу Гюлена у причетності до спроби державного перевороту, в результаті чого загинуло щонайменше 270 людей.
В турецьких повідомленнях сказано, що в письмовому проханні звинувачено Гюлена в тому, що він давав «накази і керував» операцією. Вже протягом кількох тижнів турецькі посадовці неофіційно вимагали видачі Гюлена.
75-річний Гюлен живе на добровільному вигнанні у Сполучених Штатах від 1999 року і заперечує будь-яку причетність до спроби державвного перевороту.
Окрім вимоги щодо видачі Гюлена, уряд Ердогана протягом останніх двох місяців проводить широкомасштабне придушення ймовірної опозиції. Він звільнив 80 тисяч державних службовців, вчителів, суддів та інших осіб, які нібито пов’язані з Гюленом або причетні до антидержавної змови. Багатьох із них було арештовано.
На саміті «Великої двадцятки» минулого тижня президент Обама сказав Ердогану, що американський уряд готовий запропонувати будь-яку підтримку в проведенні слідства і притягути відповідальних осіб до суду. Однак американські офіційні особи заявили, що будь-яка видача мусить бути схвалена судовою системою США.
Дивіться також: Західні експерти стурбовані станом свободи слова та вільних медіа в Україні