Спеціальні потреби

Путін кидає Києву приманку, яку в 2008-му заковтнула Грузія - експерти про суть подій навколо Криму


Зараз на Київ будуть тиснути, щоб він не відреагував надміру активно, чи не заковтнув російську "приманку", як це у 2008-му році зробила Грузія
Джон Чікі, американський експерт з Євразії в уряді США

Путін відновлює тиск на Україну через невдачу військової операції Росії в Сирії, де сили РФ та Асада виявились не здатними вибити противників сирійського президента зі східної частини міста Алеппо. Так вважає політичний оглядач Ульріх Шпек, який працював з аналітичними центрами Transatlantic Academy та Carnegie.

"Значні проблеми у Сирії - програш битви за Алеппо, як виглядає на поточний момент - підштовхнули Путіна повернутись до тиску на Україну. В Україні під його контролем перебувають численні параметри ситуації, а отже він може виглядати сильнішим, ніж у Сирії, де успіх залежить від численних непідконтрольних йому військових факторів, а Туреччина та Саудівська Аравія підтримують його противників. Напротивагу ситуації у Сирії, Україна дозволяє Путіну знову виглядати грізним, повертає йому "здатність залякувати": можливість настрашити Захід, особливо лідерів Європи", - відзначив Шпек на своїй сторінці у Facebook.

В Україні під його контролем перебувають численні параметри ситуації, а отже він може виглядати сильнішим, ніж у Сирії, де успіх залежить від численних непідконтрольних йому військових факторів
Ульріх Шпек

Шпек також відзначив, що для досягнення мети Путіну не потрібно навіть реально захоплювати Маріуполь.

"Йому достатньо залякувати Захід, що у свою чергу дасть йому більше впливу на ситуацію у Сирії", - відзначив оглядач.

В рамках онлайн-полеміки із Шпеком, Джон Чікі, експерт із євразійського регіону в уряді США також відзначив, що використання сили з боку Москви" досі з високою ймовірністю грало роль нагадування, що у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, всі дороги ведуть до Москви, а не до Берліна, Парижа чи Вашингтона".

"Подібно до ситуації із Карабахом - Москва наполягає, що лише вона може бути арбітром мирного вирішення. Ми побачимо, як розвиватиметься нинішня ситуація, але я прогнозую, що зараз на Київ будуть тиснути, щоб він не відреагував надміру активно, чи не заковтнув російську "приманку", як це у 2008-му році зробила Грузія", - також відзначив у четвер Джон Чікі в рамках онлайн-полеміки із Шпеком.

Доля України буде вирішуватись Москвою із Заходом, особливо з Вашингтоном, без участі Києва. Байдуже чи йдеться про Донбас, чи Карабах, пріоритетом Москви є замороження конфлікту і плювати на правові аспекти
Сем Ґрін про забаганки Москви

Раніше Сем Ґрін, директор Інституту дослідження Росії у Королівському коледжі Лондона заявляв, що Путін дає зрозуміти Заходу, що ключем до вирішення конфлікту на сході України стане саме позиція Москви.

Так експерт прокоментував заяви, зроблені президентом Росії у ході прес-конференції у середу.

"Москва знову почала ставити під сумнів легітимність Порошенка, непрямо визнала «ДНР» та «ЛНР». Доля України буде вирішуватись Москвою із Заходом, особливо з Вашингтоном, без участі Києва. Байдуже чи йдеться про Донбас, чи Карабах, пріоритетом Москви є замороження конфлікту і плювати на правові аспекти", - відзначив Ґрін у серії повідомлень у Twitter.

Дивіться також: Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США

Загострення з Росією можна чекати в наступні 6 тижнів - військовий експерт із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG