Спеціальні потреби

Прибічники Трампа святкують помилування учасників штурму 6 січня


20 січня 2025 року, пізно ввечері протестувальники, поліція та журналісти зібралися біля в’язниці Центрального слідчого ізолятора у Вашингтоні. Президент Дональд Трамп помилував засуджених за штурм Капітолія 6 січня 2021 року.
20 січня 2025 року, пізно ввечері протестувальники, поліція та журналісти зібралися біля в’язниці Центрального слідчого ізолятора у Вашингтоні. Президент Дональд Трамп помилував засуджених за штурм Капітолія 6 січня 2021 року.

Пізно ввечері 20 січня біля Центрального слідчого ізолятора у Вашингтоні панувала святкова атмосфера.

Буквально через кілька годин після інавгурації президент США Дональд Трамп помилував близько 1500 осіб, які брали участь у нападі на Капітолій США 6 січня 2021 року, коли Конгрес затверджував результати виборів 2020 року.

Багато з них утримувалися в Центральному ізоляторі на південному сході Вашингтона. Незважаючи на мороз, їхні прихильники зібралися біля будівлі. Вони сказали Голосу Америки, що з нетерпінням чекають і сподіваються на швидке звільнення помилуваних.

В понеділок із в'язниці Вашингтона було звільнено двох братів, засуджених за їхню роль у штурмі Капітолія, повідомив АВС відповідальний Білого дому за зв'язки з Міністерством юстиції США. Видання також повідомило, що за даними виправного департаменту Вашингтона, в цій установі перебувають ще 11 помилуваних осіб.

Всю ніч поблизу в'язниці було багато поліцейських та журналістів. І хоча прихильники одного разу ненадовго прорвалися до входу в’язниці, але їх заблокувала поліція, вони все одно сказали Голосу Америки, що зібрання було радісним і патріотичним.

Розмахуючи американським прапором, Бен Поллок розповів Голосу Америки, що двоє його дітей — Олівія та Джонатан — були ув’язнені за участь у нападі. Він сказав, що сам також був присутній того дня, але до Капітолія не заходив.

Пізно ввечері 20 січня 2025 року поліція працювала біля Центрального слідчого ізолятора у Вашингтоні.
Пізно ввечері 20 січня 2025 року поліція працювала біля Центрального слідчого ізолятора у Вашингтоні.

Поллок із Флориди сказав, що він "в екстазі і прославляє Бога", що його дітей скоро звільнять. "Це була така духовна подорож", - додав він.

Згідно з повідомленнями преси, колишніх втікачів Олівію та Джонатана Поллоків звинувачують у нападі, опорі або перешкоджанні роботи кількох правоохоронців, а також у крадіжці державного майна.

Останнього звинувачують у тому, що він схопив офіцера за пояс та потягнув його вниз по сходах, а іншого офіцера вдарив кулаком в обличчя.

Їхній батько плакав, коли говорив про 6 січня — не тому, що він шкодував про той день, але тому, сказав він, що глибоко переконаний, що ув’язнених за участь у нападі переслідували несправедливо.

"Це краяло моє серце протягом чотирьох років. Я плакав і плакав і плакав через ці родини, – сказав Поллок. - Сьогодні день їхньої свободи".

Поллок та інші співрозмовники Голосу Америки, сказали, що вони відчували, що виконавчий указ Трампа означає, що вони нарешті отримали виправдання 6 січня.

Для них помилування від Трампа підтвердило їхнє переконання, що вибори 2020 року були сфальсифіковані, сказали вони Голосу Америки.

За їхніми словами, це також означало виконання обіцянки, яку Трамп дав під час своєї кампанії, звільнити від відповідальності тих, хто брав участь у штурмі.

Численні звіти та розслідування показали, що вибори 2020 року не були фальсифіковані. Представники виборчої комісії підтвердили, що вибори були безпечними, а Трамп і його союзники не надали доказів на підтвердження масштабних фальсифікацій.

Попри це кілька людей поза межами в’язниці повідомили Голосу Америки, що помилування Трампа зміцнило їхню віру в те, що це було насправді.

"Вибори були вкрадені. Ми всі це бачимо. Це бачив увесь світ", – розповіла Голосу Америки Стефані Лю з Нью-Йорка. Лю, яка була присутня в Капітолії 6 січня, сказала, що приїжджала до в'язниці щомісяця протягом останніх двох з половиною років, щоб відвідати ув'язнених бунтівників 6 січня. "У цій країні не повинно бути політичних в'язнів", - каже Лю, яка є родом з Китаю.

Хелена Гібсон зі столиці США висловила подібну думку: "Це чотири довгі роки політичних заручників 6 січня".

Трампа назвав тих, хто штурмував Капітолій, "заручниками" та "неймовірними патріотами".

Через день після нападу Трамп заявив, що "заплатять ті, хто порушив закон" під час заворушень. Але їхній захист у підсумку став важливою складовою його президентської кампанії 2024 року.

Том Джеффріс із Вірджинії сказав, що він "дещо розчарований", що Трамп не згадав обвинувачених 6 січня під час своєї інавгураційної промови.

"Але, знаючи його, я знав, що він про це не забув. Він чекав слушного моменту, щоб це зробити", — сказав Джеффріс Голосу Америки. — Я а це сподівався, і Бог виконав моє бажання".

Рішення Трампа помилувати тих, хто брав участь у нападі, швидко засудили законодавці-демократи, як сенатор Кріс Мерфі.

Помилувавши бунтівників, "Трамп змінив американську демократію, — написав сказав Мерфі на X. — Політичне насильство тепер стало мейнстрімом".

Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер також заявив, що тим, хто штурмував Капітолій, не слід було давати помилування. "Трамп відкриває золотий вік для людей, які порушують закон і намагаються повалити уряд", — сказав Шумер у заяві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG