Спеціальні потреби

Мадлен Олбрайт: Заяви Трампа щодо Криму – ганебні


Мадлен Олбрайт
Мадлен Олбрайт

Колишня держсекретар та ще більше 30 американських екс-високопосадовців засудили обіцянки Трампа переглянути рішення США щодо невизнання анексії Криму Росією.

Група колишніх посадовців, які свого часу відповідали за національну безпеку США, в тому числі й ті, які працювали на республіканців, назвали останні коментарі Дональда Трампа про НАТО, та можливе визнання Криму російською територією «ганебними».

Їх відкритий лист опублікавала газета The Washington Post.

«Ця ганебна заява зраджує наші давні цінності та національні інтереси, які були прийняті президентами від обох партій», – йдеться у листі, який має 37 підписантів.

Нагадаємо, минулого місяця, республіканський кандидат на американське президентство – Дональд Трамп заявив, що не візьметься допомагати союзникам із НАТО й захищати їх, якщо вони не почнуть витрачати з власних бюджетів на оборону більше грошей.

Він також закликав зламати електронну пошту своєї конкурентки у президентських перегонах – Гілларі Клінтон, і припустив, мовляв у випадку перемоги й обрання президентом, міг би задуматися над тим, щоб визнати Крим російським.

«Необдумані заяви Трампа вже посіяли сумніви в головах наших європейських партнерів щодо того, чи можуть вони розраховувати на американську рішучість, цілеспрямованість і силу в майбутньому, – йдеться в листі обурених представників політичної еліти США. – Ці заяви також загрожують послабити наше спільне стримування Володимира Путіна від подальшої територіальної агресії в Європі, яка може статися після його вторгнень до України та Грузії. Якщо б така політика Трампа була втілена, вона підірвала б авторитет Сполучених Штатів не лише у Європі, а й у всьому світі».

Підписанти листа також нагадують, як після терактів 11 вересня 2001 року Канада та американські союзники у Європі підтримали США та долучилися до боротьби із тероризмом. Вони наголошують: втратити таких союзників, або відбити у них бажання співпрацювати – було б невиправною помилкою для безпеки цілого регіону.

У списку тих, хто засудив заяви Трампа – колишня держсекретар США Мадлен Олбрайт, й колишній директор Центрального розвідувального управління та міністр оборони США Леон Панетта, колишній головнокомандувач союзними військами НАТО генерал Веслі Кларк, колишні посли США в Україні Джон Гербст та Стівен Пайфер та багато інших.

Більшість із тих, хто публічно засудив заяви Дональда Трампа – предстваники Демократичної партії, але є серед підписантів і республіканці.

Цей лист, що висловлює глибоку стурбованість щодо заяв Трампа, не став першим подібним листом. Цьогоріч у березні близько дев’яти десятків республіканців, включно з колишнім заступником держсекретаря США Робертом Зелліком, також засудили необдумані заяви кандидата-мільярдера, щодо його зовнішньополітичних планів і пообіцяли протистояти йому.

Дивіться також: Хто і чому краще для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках

Хто і чому краще для України: Трамп чи Клінтон? - експерт FPI розклав ситуацію по поличках. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:29 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG