Спеціальні потреби

Що саме сказав Трамп про агресію Росії та що це означитиме для України


Пов'язаних із Росією членів команди Трампа назвав експерт Інституту Маккейна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Пов'язаних із Росією членів команди Трампа назвав експерт Інституту Маккейна. Відео

Чи є Дональд Трамп кандидатом Володимира Путіна? Ця ідея з версії у стилі теорій змови перейшла в мейнстрім політичного аналізу. Відносинам Трампа з Путіним та російській агресії в України була присвячена значна частина інтерв’ю з республіканським кандидатом на телеканалі ABC.

Це – частина перекладеного транскріпту програми «Цей тиждень з Джорджем Стефанопулосом».

Джордж Стефанопулос: Віце-президент Байден цього тижня мені сказав, що Володимир Путін хоче перемогти Клінтон. Мадлен Олбрайт сказала, що ваша перемога буде подарунком Путіну. Вони вказують на ваші заяви щодо умов виконання наших зобов’язань перед партнерами по НАТО, пом’якшення платформи Республіканської партії стосовно України, навіть розгляд питання щодо пом’якшення санкцій та визнання російської анексії Криму. Вони побоюються, що це нашкодить Америці та просуне інтереси Росії.

Дональд Трамп: Вони одного бояться – програшу виборів. Якщо наша країна налагодить гарні відносини з Росією, це буде велика справа. Коли Путін всім розповідає – Дональд Трамп виграє і Дональд Тармп - геній, а люди мені кажуть, ти мусиш заперечити це твердження, що я дійсно буду це заперечувати? Путін говорить гарні речі. І коли у нас є можливість мати добрі відносини...

Д.С.: Мати гарні відносини, кланяючись його анексії Криму?

Д.Т.: Ми нікому не будемо кланятися. Ей, Джордж, ви мене добре знаєте, я не кланяюсь. Але якщо ми можемо мати добрі відносини з Росією, і якщо Росія допоможе нам позбутися ІДІЛ – а ми говоримо про величезну кількість грошей та життів та іншого – це буде позитивна річ. Не негативна.

Д. С.: Навіть якщо це означає висування умов для виконання зобов’язань перед НАТО?

Д.Т.: Ми не будемо цього робити. З НАТО все буде добре. Країни НАТО – їх 28 – і багато з них використовують нас, тому що вони не платять нам. Ми їх захищаємо, а вони не платять. Я підтримую НАТО. Я сказав, що НАТО застаріло, тому що воно не вирішує питання терору. Ви це розумієте. Виявилося, що я правий. Багато людей це визнало.

Люди в Криму, з того, що я чув, краще хотіли б бути з Росією, ніж там, де вони були. І це треба теж взяти до уваги.
Дональд Трамп, кандидат в президенти від Республіканської партії

Д.С.: Чому ви пом’якшили платформу Республіканської партії щодо України?

Д.Т.: Я до цього не був причетний.

Д.С.: Але ваші люди були.

Д.Т.: Я не був в це задіяний. Я б хотів подивитися.

Д.С.: А ви знаєте, що вони зробили?

Д.Т.: Вони її пом’якшили. Я чув. Але я не мав до цього відношення.

Д.С.: Вони прибрали частину платформи, в якій говориться про надання летальної зброї Україні, щоб себе захисти. Чому це гарна ідея?

Д.Т.: Дивіться. У мене є своя думка. Він не піде в Україну, щоб ви зрозуміли. Він не піде в Україну. Може собі це записати.

Д.С.: Але ж він вже там. Хиба ні?

Д.Т.: Він там є в певному сенсі. Але це не моя вина, а Обами. Але, чесно кажучи, вся ця частина світу – повний безлад, за керування Обами. Вся ця сила, про яку ви говорити, вся ця сила НАТО, все це, але в той же час він бере Крим…

Зі всіма цими сильними зв’язками з НАТО – Україна – безлад. Крим забрали. І не треба в цьому звинувачувати Дональда Трампа.
Дональд Трамп, кандидат в президенти від Республіканської партії

Д. С.: Але ви сказали, що ви це можете визнати?

Д.Т.: Я це розгляну. Люди в Криму, з того, що я чув, краще хотіли б бути з Росією, ніж там, де вони були. І це треба теж взяти до уваги. І щоб ви розуміли, все це відбулося за часів адміністрації Обами. Що стосується України – це повний безлад. І це сталося за адміністрації Обами з його сильними зв’язками з НАТО. Зі всіма цими сильними зв’язками з НАТО – Україна – безлад. Крим забрали. І не треба в цьому звинувачувати Дональда Трампа. Ми зробимо краще і матимемо гарні відносини з Росією. Можливо. Гарні відносини з Росією – гарна річ. Не погана річ.

Д.С.: Ви сказали, що у вас немає інвестицій в Росію. Але чи ви винні гроші росіянами та російським установам?

Д.Т.: Ні.

Д.С.: Зовсім ні?

Ми знаємо, що Дональд Трамп продемонстрував дуже тривожну готовність підтримати Путіна, коли він сказав ... про зняття санкцій з російських офіційних осіб, які були спільно запроваджені США та Європою у відповідь на агресію Росії в Криму та на сході України
Гілларі Клінтон, кандидат у президенти від Демократичної партії

Д.Т.: Ні. Головне, що я мав з Росією, я купив будинок в місті Палм-Біч у збанкрутілої особи. Я купив це в банку. Я купив це десь за 40 мільйонів доларів і продав за 100 мільйонів доларів росіянину. Це було десь 5 років тому. Чи продавав я квартири росіянам? Інколи. Можливо. Я це роблю. Але в мене немає жодних зв’язків з Росією.

Гілларі Клінтон розкритикувала позицію Трампа в інтерв’ю телеканалу Fox.

«Ми знаємо, що Дональд Трамп продемонстрував дуже тривожну готовність підтримати Путіна – коли він сказав, що НАТО не прийде на допомогу союзникам, якщо на них нападуть, коли він сказав про зняття санкцій з російських офіційних осіб, які були спільно запроваджені Сполученими Штатами та Європою у відповідь на агресію Росії в Криму та на cході України», - сказала вона.

Традиційно Республіканська партія виступала за жорсткішу протидію Росії, а раніше – Радянському Союзові. Під час цих виборчих перегонів ситуація змінилася, кажуть експерти. Експерт Інституту Міжнародного лідерства Джона Маккейна Дейвид Креймер порівняв погляди обох кандидатів на агресію Росії в Україні в інтерв’ю «Голосу Америки»:

«Гілларі Клінтон, демократ, виступала з серйозними заявами проти російського вторгнення в Україну, проти анексії Криму, дуже критично висловлювалася про Путіна і Кремль ще з грудня 2011 року. Трамп же хвалить Путіна, називає його сильним лідером, припускає можливе визнання анексії Криму та зняття санкцій з Росії. І подивіться на його команду - Пола Манафорта, який добре відомий в Україні, на Картера Пейджа, у якого є зв'язки з «Газпромом», на Майкла Флінна, колишнього главу військової розвідки, який поїхав до Москви відзначити за одним столом з Путіним річницю телеканалу Russia Today. В українців є приводи для занепокоєння».

Позиція Трампа йде всупереч консенсусу республіканського істеблішменту, вказує посол України в США Валерій Чалий:

«Я занепокоєний тим, що певні погляди кандидата Трампа йдуть всупереч платформі Республіканської партії, включно з питанням зняття санкцій з Росії, кримським питанням, дотриманням територіальної цілісності України. Я вірю, що існує різниця в підходах між республіканським істеблішментом та командою Трампа. Я сподіваюся, що вони прийдуть до спільного рішення і, якщо Трамп прийде до влади, ми матимемо передбачувану, професійну, відповідальну команду».

Лідери республіканців в Конгресі – Мітч Макконнелл, Пол Раян та Джон Маккейн – вже виступали із засудженням інших висловлювань Дональда Трампа. Кандидат у віце-президенти Майк Пенс навіть робив прямо протилежні від Трампа заяви стосовно хакерської атаки на Національний комітет Демократичної партії. Але потужної заяви Республіканської партії у відповідь на твердження Трампа відносно України у понеділок не пролунало.

Дивіться також: У росіян параноя - директор Національної розвідки США

У росіян параноя - директор Національної розвідки США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG