Спроба Путіна застерегти великодержавний статус Росії відправкою військових до Сирії може обернутись загостренням внутрішної кризи щойно з близькосхідної країни до Російської Федерації почнуть надходити «вантажі 200». Про це у блозі «Європейці 101» пише викладач європейських та німецьких студій у Королівському коледжі Лондона Александр Кларксон.
Він відзначає, що у Сирії Москва зіткнеться зі необхідністю постійно збільшувати військову присутність так само, як це траплялось із американцями та британцями в Іраку та Афганістані.
«Відправка до Сирії більшої кількості російських солдатів наближає момент, коли російські родини почнуть питати, чому їх чоловіки та сини гинуть у Гомсі та Кардазі. Це ще більше ускладнить внутрішню кризу від якої Путін намагається втекти», - пише дослідник.
Кларксон вважає, що стратегія Кремля щодо Сирії (яка на думку дослідника включає відновлення міці сирійської армії, перемогу на «Ісламською державою» та повстанцями, які воюють проти Асада) є надзвичайно ризикованою для Москви і не зможе привести до поставлених у Кремлі цілей, а саме збереження Сирії як бази впливу Росії на Близькому Сході.
«Після серії поразок від повстанців, "Ісламської держави" та курдських сил, армія Асада наблизилась до точки неповернення», - пише експерт.
Дивіться також: Експерт: на Близькому Сході відбувається процес так званого «Великого сортування»