Державний секретар Керрі заявив, що США «на грані» припинення переговорів з Москвою
Президент США Барак Обама рішуче засудив «варварські авіаудари Росії і сирійського режиму» по мирних жителях східного Алеппо.
Як повідомляє прес-служба Білого дому, в четвер Обама поговорив по телефону з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.
Обидва лідери вважають, що Росія і режим Асада несуть «особливу відповідальність» за припинення насильства і забезпечення доступу цивільного населення до гуманітарної допомоги, йдеться в заяві Білого дому.
Держсекретар Джон Керрі раніше заявив, що США «на грані» призупинення дипломатичних переговорів з Росією, оскільки Москва продовжує бомбити повстанців на сході Алеппо.
У місті знаходяться сотні тисяч мирних жителів, які не мають можливості звідти вибратися. Половина з них – діти.
Керрі сказав, що було б «ірраціональним» продовжувати переговори і «сприймати речі всерйоз» після того, як Росія пообіцяла продовжувати авіаудари.
«Це один з тих моментів, коли нам доведеться деякий час користуватися альтернативними підходами», – сказав Керрі, додавши, що він «глибоко стурбований» майбутнім сирійського народу.
Сполучені Штати закликають Росію чинити тиск на її союзника президента Башара Асада і переконати його дотримуватися перемир’я і дозволити гуманітарним конвоям ООН прибути до Алеппо.
Росія і Сирія стверджують, що їх удари націлені проти «терористів», як вони називають повстанців, які намагаються повалити сирійський уряд.
Однак США наполягають, що Росія і Сирія завдають ударів по лікарнях, таборах біженців і таких ключових об’єктах інфраструктури, як водонапірні установки і електростанції.
За словами американської влади, удари носять безладний характер, а Росія не докладає ніяких зусиль, щоб направити їх проти своєї основної заявленої мети – бойовиків «Ісламського держави».
Росія заявила, що підтримує ідею 48-годинного перемир’я в Алеппо, проте виступила проти припинення вогню на триваліший термін.
Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков підкреслив, що Москва як і раніше хоче домовитися про відновлення перемир’я, укладеного 9 вересня. При цьому він додав: «Ми з жалем констатуємо досить неконструктивний характер риторики, яка звучить з Вашингтона останніми днями».
Дивіться також: Наталія Галібаренко: Британія, незважаючи на Brexit, залишається на боці України