Спеціальні потреби

Білий дім: США шукають для України додаткові системи ППО, але без економіки неможливо вести війну


Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі. 22 травня 2024. REUTERS/Leah Millis
Радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу у Білому домі. 22 травня 2024. REUTERS/Leah Millis

Україна не може чекати на завершення війни, щоб розбудовувати свою економіку, тож США інвестують у розвиток української економіки вже зараз. Про це заявив радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван під час форуму посадовців та експертів Global Impact 3 червня у Вашингтоні.

Він розповів, що США "активно працюють над тим, щоб знайти і придбати додаткові системи протиповітряної оборони", щоб допомогти захистити українське небо від російських атак.

"Але з іншого боку, ви не можете воювати у війні, загарбницькій війні, яку почав і веде ваш сусід на вашій території, якщо ви не маєте економіку, щоб створювати ресурси, аби утримувати ваших солдатів на лінії фронту", - пояснив Салліван.

Він додав, що "ідея про те, що ми якось можемо підтримувати військові сили, але не економіку, заперечує все, що ми знаємо про ведення ефективної військової кампанії".

"Тож під лідерством таких людей як Пенні Пріцкер та інших, які посилено думають разом зі своїми українськими партнерами, про те, що ми можемо зробити, щоб посадити насіння для цієї майбутньої можливості і як ці насінини розцвітуть навіть у розпал війни, - це великий наш пріоритет", - пояснив американський високопосадовець.

Він сказав, що саме для цього й було закладено фінансування невійськової допомоги для України до закону про допомогу американським союзникам на 95 млрд доларів. Як повідомляв Голос Америки, там передбачено 26,38 мільярда допомоги Ізраїлю, 8,12 млрд - Індо-Тихоокеанському регіону, й 60,84 млрд для України.

З цих майже 61 млрд для України 23,2 млрд буде використано для поповнення запасів американської зброї, що була надана ЗСУ, 11,3 млрд підуть на фінансування поточних військових операцій США в регіоні, 13,8 млрд виділено на закупівлю передових систем озброєнь та іншого оборонного обладнання, а 9 млрд економічної допомоги українському уряду у позику.

Українські видання повідомляють, що з наступного року в Україні можуть суттєво підняти ставки на основні податки. Зокрема планують підвищити військовий збір з 1,5% до 5%, його треба буде платити під час продажу нерухомості, купівлі предметів розкоші.

Такі кроки допоможуть збалансувати бюджет і дати можливість продовжувати утримувати армію, а також на перегляді податкових правил наполягають міжнародні партнери.

Нагадаємо, дефіцит держбюджету України за 2023 рік сягнув 1,33 трлн грн, що на 418,9 млрд грн більше, ніж 2022 року. При цьому як розповідав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, "усі кошти, які заробляє Україна, спрямовуються на армію", натомість гроші міжнародних партнерів ідуть винятково на соціальні виплати та бюджетні платежі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG