Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс «тримає двері відкритими» для України, якщо вона захоче вступити до НАТО, але першочерговою справою зараз є «допомогти їй захиститися від жорстокого російського вторгнення».
Про це Генсек НАТО заявив на прес-конференції у п’ятницю після того, як президент Росії Путін оголосив про анексію чотирьох частково окупованих регіонів України.
«Кожна демократична країна в Європі має право подати заявку на членство в НАТО, і союзники НАТО поважають це право. Ми неодноразово заявляли, що двері НАТО залишаються відчиненими, і ми демонстрували це протягом останніх років, – сказав Столтенберг. – На саміті НАТО в Мадриді союзники також дуже чітко заявили, що ми підтримуємо право України обирати власний шлях і вирішувати, частиною яких безпекових угод вона хоче бути».
Зараз ми зосереджені на наданні негайної підтримки Україні, щоб допомогти їй захиститися від жорстокого російського вторгненняЄнс Столтенберг
Столтенберг нагадав, що рішення про членство ухвалюється консенсусом всіма 30-ма країнами-членами НАТО. І додав, що зараз Альянс спрямовує всі зусилля на те, щоб допомогти Україні захиститися від повномасштабного російського вторгнення.
«Зараз ми зосереджені на наданні негайної підтримки Україні, щоб допомогти їй захиститися від жорстокого російського вторгнення», – сказав Генсек НАТО.
Столтенберг назвав анексію Росією нових територій України «повним порушенням міжнародного права».
«Це захоплення землі є незаконним і нелегітимним, – сказав він. – Ці землі – це Україна, так само, як Крим – це Україна».
Під час прес-конференції в Брюсселі Столтенберг назвав нещодавні дії Росії «найсерйознішою ескалацією конфлікту» з моменту вторгнення Москви в Україну в лютому.
«Путін мобілізував ще сотні тисяч військових, він бере участь у безвідповідальному бряцанні ядерною зброєю і тепер незаконно анексував більше українських територій. Разом це є найсерйознішою ескалацією з початку війни», – сказав Столтенберг на прес-конференції.
Як повідомляв "Голос Америки", у пятницю, 30 вересня, президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.
Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що «політика США не змінилась, ми підтримуємо політику відкритих дверей НАТО, але для цього існує процес, якого країни мають дотримуватись», повідомляє кореспондентка "Голосу Америки" Сінді Спенг.
Глава МЗС Канади Мелані Жолі додала: «Ми завжди вірили, що Україна має бути частиною НАТО».