Спеціальні потреби

США знизили рівень небезпеки для низки регіонів України


Архівне фото: пропускний пункт на кордоні Польщі та України
Архівне фото: пропускний пункт на кордоні Польщі та України

Державний департамент зменшив рівень небезпеки для подорожей з 4 до 3 для дев'яти західних регіонів України.

Волинську, Львівську, Чернівецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Тернопільську, Рівненську, Хмельницьку та Житомирську області віднесено до меншої групи ризику завдяки спроможностям протиповітряної оборони та віддаленості від зони активних бойових дій, йдеться в повідомленні Державного департаменту.

Держдеп радить американцям "не їхати до регіонів поблизу лінії фронту, а також кордону з Білоруссю, з огляду на присутність російських та білоруських військових і сил безпеки на білоруській території, близькість до активних бойових дій, часті обстріли, обмежену здатність посольства допомогти громадянам США в цих регіонах".

У відомстві також попереджають - безпекова ситуація може змінитись швидко, а Росія обстрілює ракетами та дронами навіть віддалені від фронту регіони.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав рішення США змінити свої рекомендації щодо подорожей до низки українських регіонів "важливим для людей і бізнесу" і подякував уряду США.

В соцмедійному дописі посолка України у США Оксана Маркарова наголосила, що це рішення "Разом з нещодавнім скасуванням адміністрацією фактичної заборони для американських оборонних підрядників для проведення робіт в Україні відкриває великі можливості для розвитку нових підприємницьких можливостей безпосередньо на території України".

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки колишня міністерка фінансів України Наталя Яресько пояснила - американські інвестори дослухаються до порад Держдепу і не готові брати на себе ризик і надсилати своїх співробітників до країни, яку уряд США відносить до четвертого рівня ризику і радить туди не їхати.

"Більшість бізнесів кажуть, що не можуть брати такий ризик щодо своїх людей. Це велика складність", - додає Яресько.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG