Спеціальні потреби

США бачать цінність у Договорі щодо СНО-3 з Росією, незважаючи на напруженість у відносинах


Сполучені Штати бачать цінність у новому Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) з Росією, незважаючи на занепокоєння Вашингтона репутацією Москви щодо виконання зобов’язань у сфері контролю озброєнь та інших питань.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопосадовців США.

За словами офіційних представників адміністрації Трампа, які розмовляли з журналістами на умовах анонімності, цей договір залишатиметься чинним, а двері залишаться відкритими для продовження дії угоди, яка має закінчитися 2021 року.

Новий Договір (СНО-3) дає обом країнам до лютого 2018 року скоротити свої розгорнуті стратегічні ядерні боєголовки до не більш ніж 1 550, що є найнижчим рівнем протягом десятиліть. Угода також обмежує кількість розміщених ракет, наземних і підводних, а також ядерних бомбардувальників.

Як повідомляє Reuters, президент Дональд Трамп під час своєї першої телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним критикував СНО-3, заявивши, що він складений на користь Москві.

Але один із чиновників адміністрації Трампа заявив у п'ятницю, що Сполучені Штати не хочуть відмовлятися від Договору про СНО-3.

Високопосадовці США, у тому числі міністр оборони США Джим Маттіс, сумніваються в надійності Росії щодо контролю над озброєннями, посилаючись на давні звинувачення з боку США, за якими Росія порушила Договір про ядерні сили середнього радіусу дії часів «холодної війни» (INF).

Росія заперечує порушення договору та звинувачує в них Сполучені Штати.

Обвинувачення висуваються посеред значного погіршення американсько-російських відносин.

Розвідувальні служби США звинувачують Росію у втручанні в президентські вибори в США, яке Москва заперечує. Крім того, з недавнього часу Вашингтон і Москва роблять кроки до витіснення дипломатичної присутності одне одного.

Напруженість досягла Сирії, де Сполучені Штати та Росія підтримують різні сторони, які змагаються, щоб претендувати на те, що залишилося від території, утримуваної «Ісламською державою».

Росія попередила Сполучені Штати в четвер, що її мішенню стануть підтримувані збройними силами США бойовики, якщо російські війська знову потраплять під вогонь.

Проте другий представник адміністрації Трампа заявив у п'ятницю, що Сполучені Штати шукають шляхів для покращення зв'язків з Москвою та побудови певної довіри, яку чиновник назвав неіснуючою.

Трамп обійняв посаду, заявляючи, що хоче поліпшити зв'язки, напружені після анексії Криму Москвою в 2014 році та сепаратистського конфлікту на сході України, що змусило Вашингтон запровадити санкції проти Росії.

У четвер президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом Доннальдом Трампом, після чого заявив, що вони мають спільне бачення «нового рівня» оборонного співробітництва.

Але другий провідний представник адміністрації Трампа заявив, що не було прийнято жодного рішення щодо надання Україні оборонного озброєння, чого Київ вже давно прагне.

Дивіться також: Держсекретар США Тіллерсон відзначив Україну за відмову від ядерної зброї

Держсекретар США Тіллерсон відзначив Україну за відмову від ядерної зброї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG