Спеціальні потреби

США прагнуть здорових економічних відносин із Китаєм


Міністерка фінансів США наголосила, що для двох найбільших економік світу залишається вкрай важливим досягти прогресу у вирішенні глобальних проблем. Фото: міністерка фінансів США Джанет Єллен із віцепрем'єрjv Державної ради Китаю Хе Ліфеном в Гуанчжоу
Міністерка фінансів США наголосила, що для двох найбільших економік світу залишається вкрай важливим досягти прогресу у вирішенні глобальних проблем. Фото: міністерка фінансів США Джанет Єллен із віцепрем'єрjv Державної ради Китаю Хе Ліфеном в Гуанчжоу

Сполучені Штати прагнуть мати здорові економічні відносини із Китаєм, які б грали на користь обом країнам. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен у п'ятницю, 5 квітня на відкритті зустрічі з віцепрем'єром Державної ради Китаю Хе Ліфеном в Гуанчжоу в рамках шестиденного візиту до Китаю.

“Як я раніше наголошувала, Сполучені Штати прагнуть до здорових економічних відносин з Китаєм, які принесуть користь обом сторонам. Але здорові економічні відносини повинні забезпечувати рівні умови для компаній і працівників обох країн”, – говорить Джанет Єллен.

Сполучені Штати прагнуть до здорових економічних відносин з Китаєм, які принесуть користь обом сторонам.
Джанет Єллен

Міністерка фінансів США наголосила, що для двох найбільших економік світу залишається вкрай важливим досягти прогресу у розв'язанні глобальних проблем, серед яких Єллен відзначила зміну клімату, боргові проблеми у кранах, що розвиваються, а також тісну співпрацю “з питань, які викликають занепокоєння, таких як надлишкові потужності та економічні дії, пов'язані з національною безпекою”. Йдеться зокрема про виробництво електромобілів, яке підтримує уряд Пекіну, що дозволило китайським виробникам наситити ринок і створити надлишок у пропозиції.

Єллен згадала також у промові про попередню зустріч із віцепрем'єром Державної ради Китаю Хе Ліфеном у Сан-Франциско в листопаді. В рамках цього візиту в Китай 6 квітня Єллен продовжить переговори з Хе Ліфеном, а 7 квітня – зустрінеться з прем'єром Китаю Лі Цянем у Пекіні.

Раніше, як повідомляв Голос Америки, президент США Джо Байден під час телефонної розмови із президентом Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння щодо ролі Китаю в підтримці оборонної галузі Росії. Останній раз лідери спілкувались під час зустрічі у Вудсайді, штат Каліфорнія, у листопаді 2023 року.

Окремо президент Байден наголосив на важливості підтримки миру та стабільності в Тайванській протоці та верховенства права та свободи судноплавства в Південнокитайському морі, кажуть в Білому домі.

Президент Байден також висловив стурбованість щодо "несправедливої торговельної політики КНР і неринкової економічної практики, які завдають шкоди американським робітникам і сім’ям". Він підкреслив, що Сполучені Штати продовжуватимуть вживати необхідних заходів для запобігання використанню передових технологій США для підриву національної безпеки, не обмежуючи надмірно торгівлю та інвестиції.

Дивіться також: Байден в телефонній розмові з лідером Китаю висловив занепокоєння щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази Росії

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG