Спеціальні потреби

Сенат проголосував за допомогу Україні. Байден обіцяє підписати документ невідкладно


Сенат у вівторок переважною більшістю голосів проголосував за ухвалення пакета допомоги Україні. Капітолій США у Вашингтоні, округ Колумбія, 23 квітня 2024 року.
Сенат у вівторок переважною більшістю голосів проголосував за ухвалення пакета допомоги Україні. Капітолій США у Вашингтоні, округ Колумбія, 23 квітня 2024 року.

Сенат у вівторок переважною більшістю голосів проголосував за ухвалення давно відкладеного пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,3 мільярда доларів. «За» проголосувало 79 сенаторів, «проти» було 18.

Це останній крок в ухваленні цього законодавства Конгресом, після того, як воно пройшло ухвалення у Палаті представників у суботу. Президент Байден заявив, що підпише закон у середу, як тільки йому покладуть документ на стіл. Перші партії військової допомоги доставлять в Україну вже цього тижня, заявив президент США.

«Це надзвичайно важливий день в історії нашої країни і вільного світу. Вони всі спостерігали за тим, що ми будемо робити», – сказав після оголошення результатів голосування лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл.

«Коли Путін нарощував свою війну проти України, я сказав своїм колегам, що як наші союзники, так і наші противники будуть пильно стежити за реакцією Америки», – сказав Шумер і додав, що це тривало впродовж багатьох місяців.

«Сьогодні Сенат послав чіткий сигнал, – сказав Макконнелл. – Навіть коли гучні голоси наполягали на тому, щоб відмовитися від відповідальності лідерства, Америка активізувалась, а Сенат тримався міцно».

Лідер сенатської демократичної більшості, Чак Шумер сказав, що попри складнощі з ухваленням закону впродовж пів року, Америка послала сигнал усьому миру: «Америка не відвернулася від вас!»

«Сьогодні ми говоримо нашим союзникам: ми разом з вами. Ми говоримо нашим противникам: не зачіпайте нас. США зроблять усе, щоб захистити нашу демократію і наш спосіб життя», – сказав Шумер.

«Сьогодні ми зробили так, щоб президент Путін пошкодував про той день, коли він вирішив перевірити рішучість Америки», – сказав Шумер.

Сенат повернувся до роботи у вівторок заради того, щоб розпочати розгляд пакета допомоги, які Палата представників Конгресу США схвалила у суботу 20-го квітня.

Палата представників, яка ухвалила законопроєкт в чотирьох частинах, відправила його до Сенату як єдиний пакет, для ухвалення якого знадобилося лише одне голосування – «за» чи «проти».

Компоненти законопроєкту майже ідентичні тому, який був прийнятий Сенатом за підтримки обох партій у лютому. Він включає 60,8 млрд доларів для України; 26,4 мільярда доларів для Ізраїлю та для гуманітарної допомоги цивільному населенню в зонах конфлікту, включаючи Газу; і 8,1 мільярда доларів для Індо-Тихоокеанського регіону, включно з Тайванем.

Що передувало ухваленню законопроєкту в Сенаті?

Раніше у вівторок відбулося сигнальне голосування, яке засвідчило широку двопартійну підтримку законопроєкту.

Палата представників у суботу ухвалила законодавчий пакет про закордонну допомогу в чотирьох частинах – допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю, а також положення, яке може призвести до загальнонаціональної заборони китайської соціальної мережі TikTok, яку законодавці вважають загрозою для американської безпеки.

Я впевнений, що вже завтра ми передамо пакет на стіл президента Байдена, і він негайно надішле ще один раунд критично необхідних боєприпасів і фінансової підтримки хоробрим і рішучим людям України
Сенатор-демократ Кріс Кунс

Після сигнального голосування в Сенаті у вівторок сенатор-демократ від штату Делавер Кріс Кунс заявив в ексклюзивному інтерв'ю Українській службі Голосу Америки, що він переконаний, що остаточне ухвалення відбудеться того ж дня, і у середу законопроєкт буде на столі президента. Адже справа підтримки України не терпить зволікань.

«Я впевнений, що вже завтра ми передамо пакет національної безпеки та допомоги вартістю 95 мільярдів доларів і відправимо його на стіл президента Байдена, і він негайно надішле ще один раунд критично необхідних боєприпасів і фінансової підтримки хоробрим і рішучим людям України», – сказав сенатор Кунс у розмові з кореспонденткою Голосу Америки Катериною Лісуновою.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем сказав Голосу Америки, що він підтримує допомогу Україні, особливо зараз, коли ця допомога може бути вирішальною на полі бою, він додав, що очікував великої підтримки допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в Сенаті.

«Я думаю, що голосування в Сенаті буде переважним, і я думаю, що це дуже потрібно Україні, і це переломить хід битви», – сказав Грем у розмові з Катериною Лісуновою.

Грем додав, що був задоволений тим, що Палата представників додала в законопроєкт зміну – що економічна допомога Україні буде надана в кредит, а не на безоплатній основі, і що потрібно використати російські активи для допомоги Україні.

Я думаю, що це дуже потрібно Україні, і це переломить хід битви
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем

«Є кредитна складова. Я вважаю, що це правильно, що ми повинні зробити, ми тут глибоко в боргах, і ми намагаємося переслідувати суверенні активи Росії на суму 300 мільярдів доларів, які створили цей безлад, і вони повинні за це заплатити», – сказав сенатор Грем.

Разом з тим, він висловив розчарування республіканців з приводу того, що їм не вдалося досягти своїх цілей у питанні захисту південного кордону США з Мексикою, який є джерелом значної нелегальної міграції.

«Потрібно забезпечити безпеку на кордоні, що не вдалося», – сказав Грем.

Більшість республіканців Палати представників виступили проти допомоги Києву, тому лідеру більшості Майку Джонсону довелося додати положення, згідно з яким президент повинен вимагати від українського уряду повернення 10 мільярдів доларів економічної допомоги. Але законопроєкт дозволить президенту пробачити ці позики.

Байден підтримав законопроєкт Палати представників і закликав законодавців діяти швидко, щоб він міг підписати його як закон і відправити допомогу Україні чимшвидше.

Напередодні, 22-го квітня Байден у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським запевнив, що якнайшвидше надасть значні нові пакети допомоги у сфері безпеки для задоволення термінових потреб України на полі бою та засоби протиповітряної оборони, щойно Сенат ухвалить законопроєкт і він підпише його, щоб він набрав чинності.

Як повідомило агентство Reuters у вівторок, Сполучені Штати готуються надіслати перший пакет військової допомоги Україні на 1 мільярд доларів, щойно буде остаточно схвалений законопроєкт про додаткове фінансування для Києва.

Як пише агенція Reuters з посиланням на двох анонімних американських чиновників, пакет допомоги включатиме транспортні засоби, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Stinger, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, артилерійські боєприпаси калібру 155 міліметрів, протитанкові боєприпаси для протитанкових ракетних комплексів TOW і Javelin та іншу зброю, яку можна негайно використовувати на полі бою, повідомили чиновники журналістам Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG