Спеціальні потреби

Дебати: Клінтон вважає найбільшою загрозою Росію, Сандерс - Північну Корею


Берні Сандерс нарешті розповів, якою хоче бачити зовнішню політику США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Берні Сандерс нарешті розповів, якою хоче бачити зовнішню політику США. Відео

Сандерс визнав, що Клінтон має більше досвіду у зовнішній політиці, але наголосив, що на відміну від Клінтон, голосував проти війни в Іраку.

На сьогодні у демократів лишилося два учасника перегонів – сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс та колишній Державний секретар та перша леді Гіларі Клінтон. За результатами опитувань, у наступному турі голосування за номінацію – праймеріз в Нью-Гемпшир, які пройдуть 9 лютого – перемогу з великим відривом пророкують Сандерсу.

Але очікується, що Клінтон зможе пізніше надолужити його в південних штатах. У четвер політичні суперники вперше зійшлися на дебатах у форматі один-на-один на телеканалі MSNBC.

Більша частина дебатів була присвячена питанням внутрішньої політики. Особливо багато часу дискутували, наскільки близькою Клінтон є до Волл-Стріт та чи впливають пожертви від великого бізнесу на позиції кандидатів у разі перемоги.

У другій частині дебатів перейшли до питань зовнішньої політики. Які країни, поцікавився ведучий Чак Тодд у Берні Сандерса, становлять найбільшу загрозу національній безпеці Сполучених Штатів?

«Однозначно, Північна Корея, яка в дуже дивній ситуації, тому що це настільки ізольована країна, якою керує жменька диктаторів, а чи, може, і один диктатор, який, видається, страждає на параною, і в якого є ядерна зброя», - сказав Сандерс.

Ведучий зазначив, що міністр оборони США Ештон Картер бачить трійку найбільших зовнішньополітичних загроз перед Сполученими Штатами дещо інакше, ставлячи на перше місце Росію. «Чи ви з ним погоджуєтесь?» - перепитав він.

«Ні, не погоджуюсь, - відповив Сандерс. - Я дуже занепокоєний через ізольованість цієї країни – це те, що змушує мене нервувати. Росія є частиною світу. Китай є частиною світу. А Північна Корея дуже дивна країна, тому що вона настільки ізольована. І я побоююся, тому що ця країна має ядерну зброю».

Гілларі Клінтон натомість з оцінкою міністра оборони погодилася та заперечила Сандерсу.

Якщо я буду обраний президентом, Сполучені Штати не будуть діяти одноосібно. Ми не можемо бути поліцейським світу.
Берні Сандерс, учасник боротьби за номінацію від Демократичної партії

«Так, Північна Корея викликає занепокоєння. Вони продовжують розробляти свій ядерний потенціал. І вони важко працюють над створенням балістичної ракети. Я розумію, що колись ці плани можуть призвести до того, що з’явиться ракета, яка може досягнути Гаваїв чи навіть Західного узбережжя США. Але секретар Картер бачить постійний тиск, який Росія здійснює на наших європейських союзників, як Росія намагається змінити кордони післявоєнної Європи, як намагається налаштувати європейські країни одна проти іншої. Вона захоплює і утримує території, як наприклад, Крим. Вони розвідують ґрунт для вторгнення в Балтійські країни. Ми знаємо, що вони глибоко залучені до підтримки Ассада, тому що хочуть мати місце на Близькому Сході, де в них є військово-морська та повітряна база».

Під час кампанії Берні Сандерс практично не торкаєтеся питань зовнішньої політики. Чак Тодд зауважив, що ніхто не знає, хто є радником Сандерса у питаннях зовнішньої політики та поцікавився, чи є в нього зовнішньополітична доктрина. Сандерс сказав, що доктрина є і він її раніше озвучував у Джорджтаунівському університеті, але відмовився її повторити.

«Важливо, щоб ми вивчили урок з війни в Іраку. І цей урок є основою моєї зовнішньої політики. Якщо я буду обраний президентом, Сполучені Штати не будуть діяти одноосібно. Ми не можемо бути поліцейським світу. Ми маємо працювати в сильній коаліції з найбільшими силами світу і також з тими мусульманськими країнами, які готові виступити і боротися з тероризмом».

Група експертів з національної безпеки, розвідки, військових експертів видали спільну заяву, в якій висловили занепокоєння щодо позиції Сандерса щодо зовнішньої політики.
Гілларі Клінтон, учасник боротьби за номінацію від Демократичної партії

У відповідь Гілларі Клінтон відразу перейшла у наступ, вказуючи на те, що Сандерс взагалі погано розбирається у зовнішньополітичних питаннях.

«Група експертів з національної безпеки, розвідки, військових експертів видали спільну заяву, в якій висловили занепокоєння позицією Сандерса щодо зовнішньої політики. Вони вказали на деякі його коментарі, як, наприклад, запрошення іранських сил в Сирію або заклик до Саудівської Аравії працювати разом з Іраном. Коли виборці у штаті Нью-Гемпшир підуть голосувати, вони будуть обирати не лише президента, а і головнокомандуючого», - вказала Клінтон.

Сандерс визнав, що Клінтон має більше досвіду у зовнішній політиці. Утім, сенатор зауважив, що він має кращі судження, адже він, на відміну від Клінтон, голосував проти війни в Іраку.

Дивіться також: Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні.

Позитив у відставці Абромавичуса побачив екс-посол США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG