Спеціальні потреби

В Україні 12 тисяч російських солдатів – американський генерал


Генерал Бен Годжес
Генерал Бен Годжес

За оцінками американських військових, на сході України перебуває близько 12 тисяч російських солдатів, які воюють на боці промосковських сепаратистів. За словами командувача американських сил в Європі генерала Бена Годжеса, в Україну з Росії надсилають військових радників, спеціалістів для обслуговування важких озброєнь та звичайних бійців.

Окрім 12 тисяч російських солдатів на сході України, генерал-лейтенант американської армії Бен Годжес під час свого візиту до Берліна також заявив про присутність близько 29 тисяч російських військових на території анексованого минулого року Криму.

Годжес заявив, що ставки для російського президента Володимира Путіна підвищяться, якщо допомогти Україні зі зброєю. «Коли матері почнуть бачити, що їхні сини повертаються додому мертвими, коли ця ціна піде вгору, тоді внутрішня підтримка почне слабшати», – додав американський генерал.

Годжес сказав, що Україні необхідні «розвідувальні дані, здатність відповідати на вогонь і щось, що може зупинити російський танк».

Білий дім досі не вирішив, чи слід надати Україні зброю. Годжес вкотре повторив позицію Вашингтона, що українську кризу варто вирішувати дипломатичними шляхами.

Чи варто надавати летальну зброю Україні?

Однак низка американських високопосадовців вже висловили свою підтримку постачанню озброєнь Україні. Одним із останніх був генерал Мартін Демпсі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США.

«Я думаю, що ми абсолютно повинні розглянути питання надання летальної зброї, і це має бути в контексті наших союзників у НАТО, бо кінцева мета Путіна – це розкол НАТО», – сказав Демпсі у виступі перед комітетом Сенату з питань збройних сил.

Замість постачання зброї президент США Барак Обама наразі вирішив продовжити ще на рік термін дії санкцій проти Росії, накладених у зв’язку з Кримом.

У заяві Білого дому йдеться про те, що дії представників Росії і сепаратистів підривають демократичні процеси й інститути в Україні, загрожують миру в країні, її безпеці, стабільності, суверенітетові й територіальній цілісності. Ці дії і надалі становлять «незвичайну і надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці Сполучених Штатів».

Речник Міністерства закордонних справ Росії Олександр Лукашевич сказав, що адміністрація Барака Обами почала «голослівно обговорювати» нові санкції, хоча режим припинення вогню в Україні, якому сприяв сам Путін, «нарешті стає реальністю».

«Теж саме має стосунок до обіцянок масових поставок американських озброєнь в Україну, що потурає реваншистським планам київської партії війни. Хотілося б, аби Сполучені Штати нарешті замислилися про наслідки своїх рішень і дій, тим більше, що ніякі санкції не змінять принципової позиції Росії», – сказав Лукашевич.

Росія продовжує відкидати звинувачення у воєнній підтримці сепаратистів на Донбасі.

ОБСЄ не має необхідного доступу до територій Донбасу

Однак, за словами верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерала Філіпа Брідлава, як саме тримається режим припинення вогню на Донбасі, насправді невідомо.

«Ми не знаємо, що відбувається. ОБСЄ не дозволяють потрапити туди, куди вони б хотіли потрапити, щоб перевірити рух і тому подібне. Таким чином, ми не маємо справжнього чіткого розуміння, що відбувається», – сказав він під час візиту до Брюсселя.

Тим не менш, Брідлав відзначив зменшення кількості та інтенсивності бойових дій на сході України. Він також додав, що військову техніку як України, так і сепаратистів пересувають, однак генералові невідомо, куди саме. «Ми не бачимо, що вони повертаються туди, де їм місце, ми лише бачимо, що вони відходять із нинішніх позицій», – сказав Брідлав.

Передрук з "Радіо Свобода"

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG