Рада безпеки Росії засудила як «антиросійську» нову стратегію національної безпеки США, яка включає агресію Москви в сусідній Україні в число найбільш актуальних загроз.
Рада безпеки знову озвучила точку зору, що Вашингтон може спробувати організувати політичні зміни в Росії, використовуючи ту ж тактику масових протестів, яка, за заявами Кремля, використовувалася торік для повалення проросійського президента в Києві.
Президент США Барак Обама 6 лютого опублікував оновлену стратегію національної безпеки, знову заявивши про свої наміри домагатися ізоляції Росії у зв’язку з її підтримкою сепаратистів, що борються з урядовими військами на сході України.
У заяві Ради безпеки Росії говориться, що нова стратегія «на відміну від попередньої (2010 р.) редакції ... має явну антиросійську спрямованість і формує негативний образ нашої країни».
Реалізація нової стратегії становить загрозу для Росії, вважають в Раді безпеки.
«У довгостроковій перспективі США у взаємодії зі своїми союзниками продовжать курс на політичну та економічну ізоляцію Росії», – стверджується в документі.
Відносини між Москвою і Вашингтоном досягли найнижчої точки з часів «холодної війни» у зв’язку з конфліктом в Україні, де, як вважає Захід, Росія є рушійною силою сепаратистського руху з метою дестабілізації колишньої радянської республіки і зміцнення свого впливу в ній.
Представник Держдепартаменту Джен Сакі відкинула заяви про антиросійський характер зовнішньої політики США.
Підкресливши незаконність російської інтервенції в Криму та підтримки Москвою сепаратистів у Східній Україні, Сакі закликала росіян не вірити пропаганді.
«Ми хочемо бачити Росію процвітаючою ... Всі інші припущення – просто пропаганда», – підкреслила вона.