Спеціальні потреби

Росія надає КНДР засоби ППО, економічну допомогу і нафту в обмін на війська


Президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин позують для фотографії під час церемонії підписання партнерства між РФ та КНДР в Пхеньяні, 19 червня 2024 року. (Фото: Крістіна Корміліцина, Sputnik, через AP)
Президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин позують для фотографії під час церемонії підписання партнерства між РФ та КНДР в Пхеньяні, 19 червня 2024 року. (Фото: Крістіна Корміліцина, Sputnik, через AP)

Росія, ймовірно, надала Північній Кореї протиповітряні ракети та засоби ППО, а також нафту й різноманітну економічну допомогу, в обмін на відправку північнокорейських військ до РФ для участі у війні проти України.

“Встановлено, що Північну Корею забезпечили відповідним обладнанням і зенітними ракетами для зміцнення слабкої системи протиповітряної оборони Пхеньяна”, - сказав радник Південної Кореї з національної безпеки Шин Вон Сік у розмові з місцевим мовником SBS 22 листопада.

Відповідаючи на запитання, що саме отримав Пхеньян за відправку військ до РФ для участі у війні проти України, Шин також зазначив, що КНДР також отримала “різні форми економічної підтримки”.

На додаток, за його словами, Росія могла надати Пхеньяну військові технології для підтримки супутникової програми КНДР після невдалої спроби запустити супутник-шпигун на початку цього року.

В окремому повідомленні, опублікованому 22 листопада британською некомерційною дослідницькою групою Open Source Center та мовником BBC, зазначено, що КНДР, ймовірно, отримала понад мільйон барелів нафти з Росії протягом 8 місяців поточного року.

Ці надходження, прослідковані за допомогою аналізу супутникових знімків, порушують санкції ООН, накладені на Північну Корею.

Понад десяток північнокорейських нафтових танкерів здійснили загалом 43 рейси до російського далекосхідного порту “Восточний” з березня цього року, йдеться у звіті на вебсайті Open Source Center.

“Десятки супутникових зображень із високою роздільною здатністю, дані AIS (системи автоматичної ідентифікації) і зображення, опубліковані місіями морського патрулювання, яким доручено стежити за діяльністю Північної Кореї, яка порушує санкції ООН, показують, як північнокорейські танкери постійно завантажуються на нафтовому терміналі в російському порту “Восточний””, - йдеться у звіті.

Згідно з обмеженнями, запровадженими Радою Безпеки ООН у зв’язку з розробкою Пхеньяном ядерної зброї та ракетних технологій, КНДР має право імпортувати 500 000 барелів нафтопродуктів на рік.

“У той час, як Кім Чен Ин забезпечує Володимира Путіна рятівним кругом для продовження його війни, Росія тихо забезпечує Північну Корею власним рятівним кругом”, — зазначив представник Open Source Center Джо Бірн.

“Цей постійний потік нафти дає Північній Кореї рівень стабільності, якого вона не мала з моменту запровадження цих санкцій”, - додав він.

Експерти вважають, що Пхеньян може використовувати Україну як засіб для перебудови своєї зовнішньої політики.

Відправляючи своїх військових до РФ, вважають аналітики, КНДР позиціює себе в російській військовій економіці як постачальник зброї, військової підтримки та робочої сили. У такий спосіб Пхеньян потенційно обходить Китай, який є традиційним союзником та головним торговим партнером КНДР.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі прокоментував BBC: “Щоб продовжувати бойові дії в Україні, Росія дедалі більше покладається на Північну Корею щодо військ і зброї в обмін на нафту”.

Він додав, що це “мало прямий вплив на безпеку на Корейському півострові, у Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні”.

На початку цього року Сполучені Штати та Південна Корея створили нову робочу групу, яка має на меті завадити Північній Кореї закуповувати нафту незаконно, з огляду на тупикову ситуацію в Раді Безпеки ООН, яка ставить під сумнів майбутнє міжнародних санкцій.

“Ці надходження підживлюють військову машину Путіна — це нафта в обмін на ракети, нафта в обмін на артилерію, а тепер нафта в обмін на солдатів”, — сказав BBC Г’ю Гріффітс, який у 2014-2019 роках очолював комісію ООН, відповідальну за відстеження санкцій, накладених на Північну Корею.

Раніше цього тижня законодавці Південної Кореї заявили, що близько 10 900 північнокорейських військових вже були розгорнуті в Курській області у складі російських підрозділів, які протистоять українським силам. Деякі з цих підрозділів вже брали участь у боях.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG