Спеціальні потреби

США турбує можливе втручання Росії у вибори в Румунії


Румунські виборці у перший день голосування, 1 грудня 2024р. REUTERS/Alkis Konstantinidis
Румунські виборці у перший день голосування, 1 грудня 2024р. REUTERS/Alkis Konstantinidis

Сполучені Штати висловили стурбованість звітом Вищої ради національної оборони Румунії (CSAT) про причетність Росії до зловмисної кіберактивності, що мала на меті вплив на виборчий процес у Румунії.

Про це заявив Метью Міллер, речник Державного департаменту. За його словами, дані, на які посилається згаданий звіт, повинні бути повністю досліджені, щоб гарантувати чесність виборчого процесу в Румунії.

“Ми уважно стежили за виборами в Румунії. Це вибір румунського народу, кого він обирає, і Сполучені Штати не втручаються в цей вибір чи процес”, – додав Міллер.

Він також наголосив на ролі Румунії як сильного союзника по НАТО та партнера в Європейському Союзі.

А іноземні сили, наголошує він, які прагнуть відвернути зовнішню політику Румунії від її західних альянсів, не можуть повернути назад “досягнутий важкою роботою прогрес Румунії, яка закріпилася в трансатлантичному співтоваристві”.

Такі зміни потенційно матимуть серйозний негативний вплив на безпекову співпрацю США з Румунією, каже Міллер, тоді як рішення обмежити іноземні інвестиції перешкодить американським компаніям продовжувати інвестувати в Румунію.

“Завдяки тривалому партнерству ми досягли значного прогресу в нашому оборонному співробітництві та економічному партнерстві та зробили кроки до безвізового режиму. Ми продовжуватимемо працювати разом, щоб зберегти безпеку наших країн”, – запевнив посадовець Держдепу.

Росія заперечує втручання у виборчий процес в Румунії.

Водночас у Євросоюзі також відреагували на документи, розсекречені безпековими органами Румунії, де стверджується, що країна є мішенню для “агресивних гібридних атак Росії”.

Європейська комісія в четвер видала розпорядження стосовно компанії TikTok, яке зобов'язує її "заморозити" та зберегти дані, пов’язані з фактичними або передбачуваними ризиками, які її сервіс може створити для виборчих процесів і громадянського дискурсу в блоці 27 країн.


Розглядається також заборона функцій монетизації для просування політичного контенту у соцмережі TikTok, йдеться у повідомленні Єврокомісії.


У компанії TikTok відповіли, що співпрацюють з Єврокомісією та сподіваються на встановлення фактів "у світлі деяких спекуляцій і неточних звітів".


TikTok заперечував, що надавав преференції комусь із кандидатів, хоча й заявив, що видалив підозрілі мережі облікових записів лише після першого туру виборів президента Румунії, нагадує агенція Reuters.

Як повідомляв Голос Америки, Головне безпекове агентство Румунії заявило в середу, що розслідує можливе іноземне втручання у перший тур президентських виборів.

В статті використовувались матеріали АР, Reuters.

Румунія розслідує можливе іноземне втручання у президентські вибори.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG