Виступ фігуранта «панамських паперів» та друга Путіна віолончеліста Сергія Ролдугіна на концерті симфонічного оркестру Маріїнського театру у сирійському місті Пальміра може бути жестом зневаги у бік Заходу, який у Кремлі вважають відповідальним за виток документів, які кинули тінь на наближених до Путіна. Про це, коментуючи участь Ролдугіна у концерті, пишуть деякі західні оглядачі.
Як відомо, у четвер у сирійському місті Пальміра, про звільнення якого від бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава» заявили у офіційному Дамаску та Москві, відбувся коцерт «пам'яті сирійських військовослужбовців». На події зіграв Маріїнський оркестр під керівництвом Валерія Гергієва, а також віолончеліст Ролдугін, через якого, відповідно до «панамських паперів», здійснюється відмивання коштів у колі осіб найближчих до президента Росії Володимира Путіна.
«У Пальмірі говорить Путін, грає симфонічний оркестр Маріїнського театру, а віолончеліст Ролдугін, який бере участь у відмиванні мільярдів за усім цим споглядає», - пише московський кореспондент видання Financial Times Макс Седдон.
Путін особисто поспілкувався з учасниками концерту «З молитвою про Пальміру» по відео зв'язку - повідомляють російські ЗМІ.
«Знеславлений панамськимим паперами Ролдугін грає у Пальмірі», - відзначив очевидне у Twitter Майкл Міллер, журналіст-міжнародник, який тривалий час працював у виданні Mashable.
У той час, як ряд коментаторів обмежились констатацією факту, що на події зіграв фігурант панамських паперів, інші назвали його присутність жестом Кремля. Мовляв «вилив», який у Москві охарактеризували, як спрямовану проти Росії операцію західних спецслужб, Кремлю аж ніяк не зашкодив.
«Виступ Ролдугіна у Пальмірі це результат місячного мозкового штурму у Москві над питанням, як сказати "ідіть ви на" після оприлюднення панамських документів», - кепкує редактор видання Global Voices Кевін Ротрок.
«Ролдугін грає на концерті на руїнах Пальміри - не можу припинити думати, що його присутність це зумисний жест "та пішли ви" спрямований до Заходу», - відзначив у Twitter Том Парфітт, московський кореспондерт видання The Times.
Це краще, ніж те, що випало на долю Пальміри під орудою ІДІЛ-у - відзначає Марк Маккіннон, міжнародний кореспондент канадського видання The Globe and Mail.
«Не треба любити Путіна чи Асада, щоб подумати, що це краще ніж те, що готувала Пальмірі "Ісламська держава"», - вважає Маккіннон.
А що думають самі сирійці? - радить поцікавитись усім оглядачам московський кореспондент «Німецької хвилі» Емма Бурровс.
«Сама Росія дуже пишається своїм внеском у звільнення Пальмири» - відзначила журналістка.
Ми ж запитаємо вас, наших читачів, що ви вбачаєте у концерті російських музикантів у Пальмирі?
Дивіться також: Блум побачив, як виживають та вчаться діти Слов'янська