Спеціальні потреби

Politico: Байден “відкритий” для обговорення відправки в Україну крилатих ракет великої дальності


Модель ракети JASSM компанії Lockheed Martin на базі ВПС Польщі в Познані, 11 грудня 2014 року. AP Photo/Alik Keplicz
Модель ракети JASSM компанії Lockheed Martin на базі ВПС Польщі в Познані, 11 грудня 2014 року. AP Photo/Alik Keplicz

Адміністрація президента США Джо Байдена “відкрита” до ідеї відправки в Україну крилатих ракет великої дальності, що додасть київським F-16 більшої бойової потужності. Про це йдеться у публікації видання Politico.

Пентагон, стверджує Politico, уже працює над тим, щоб дозволити Україні запускати зброю зі своїх винищувачів.

Politico зауважує, що готовність Білого дому надати Україні ракети “повітря-земля” з’явилася у той момент, коли “напрочуд успішний наземний штурм Києва глибоко всередині Росії триває другий тиждень, що бентежить Володимира Путіна та змушує його перенаправити війська з поля бою в Україні”.

Видання цитує посадовця адміністрації Байдена, котрий поінформував – остаточного рішення щодо відправлення ракет ще не прийнято, але адміністрація зараз “працює над складними деталями”. Ці питання включають перевірку передачі чутливих технологій і забезпечення того, щоб українські літаки могли запускати ракету відповідної ваги.

Попри звинувачення з Конгресу у “надто повільних рухах” Білого дому щодо надання допомоги Києву, Politico констатує – за 30 місяців схвалення поставки F-16, танків Abrams, крилатих ракет, засобів протиповітряної оборони Patriot і сучасних піхотних авіаносців “перетворили те, що було армією радянських часів, на одну з європейських бойових сил”.

Ракети, про які йдеться – JASSM – розроблені компанією Lockheed Martin і вперше використані на початку 2000-х років, використовувалися Штатами в бойових діях обмежено, і ним користувалися лише кілька близьких союзників, інформує Politico.

Україна вже має деякі далекобійні ракети від США, Великої Британії та Франції, але досі не подолала обмеження союзників на такі удари.

Напередодні на запитання журналіста Голосу Америки Остапа Яриша заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх підтвердила, що США не змінили своєї політики щодо дозволу Україні використовувати для дальніх ударів озброєння із Заходу.

США залишаються стурбованими можливою ескалацією з боку Росії та продовжують підтримувати Україну через скоординовану військову допомогу, каже Сінгх. Вона також нагадала про поточні зусилля з моніторингу та розуміння цілей операцій України на Курщині.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG