Пітерс відзначає: відправка Путіним військових до Сирії є частиною багатоходової комбінації, у якій Москва діє спільно з Тегераном з метою створити спільну сферу впливу Росії та Ірану від Середземного моря до західного Афганістану та зменшити вплив США у регіоні.
Частиною цього плану, на думку автора, стала і палко підтримувана Бараком Обамою ядерна угода з Іраном. Для Вашингтона, на думку Пітерса, ця угода є настільки цінною, що Барак Обама закриє очі на будь-які дії Тегерану та Москви у регіоні, включно із збройною підтримкою Асада.
Питання не у тому, як ми відповімо Путіну. Ми не відповімо
"Ядерна угода США з Іраном стала щитом і для Москви, і для Тегерана", - пише Пітерс.
"Путін досягнув успіху у Криму та Східній Україні. Він успішно підтримує "президента" Асада - хоча ціна цього і може виявитись вищою, ніж очікує Москва, бо ватажок ІДІЛ, на відміну від Барака Обами, не боїться конфронтацій. Між тим Путін цинічно подає свою підтримку Асада так ніби Москва постала в авангарді війни проти фанатичного ісламу", - описує ситуацію Ральф Пітерс.
Оглядач переконаний, США проковтнуть дії Путіна у Сирії. Від Москви ж можна чекати нових зухвалих кроків на міжнародній арені.