Близько 10% з усіх випадків коронавірусу у США складає зараження штамом “Дельта”. Про це повідомляють Центри із контролю та профілактики захворювань уряду США. Фахівці не виключають, що цей штам незабаром може стати домінуючим у країні, і закликають людей якомога швидше вакцинуватись.
Наразі у США все більше штатів повністю знімають обмеження, пов'язані з пандемією, і на думку експертів невакциновані люди можуть стати поширювачами штаму “Дельта”.
В інтерв'ю каналу CNN генеральний лікар США Вівек Мурті заявив, що штам “Дельта” швидко поширюється у США: “Я переживаю за всіх тих, хто не вакцинувався”.
На сайті Центру з контролю та профілактики хвороб “Дельта” визначений, як штам коронавірусу, який викликає у експертів занепокоєння. Науковці вважають, цей штам може призвести до серйозного захворювання, здатний швидко розповсюджуватись, його важко нейтралізувати антитілами, що утворились під час попереднього зараження або вакцинації, складно виявити, а ефективність лікування дуже низька.
Втім нове дослідження проведене у Великобританії виявило, що дві дози вакцини "Пфайзер" від коронавірусу є “високоефективними для попередження шпиталізації” внаслідок зараження штамом коронавірусу “Дельта”, і попереджають летальні випадки внаслідок зараження цим вірусом.
Генеральний лікар США в інтерв'ю CNN додав, що наразі немає достатньо інформації про ефективність проти “Дельти” однодозової вакцини “Джонсон і Джонсон”.
Центри із контролю та профілактики захворювань США повідомляють, що у Сполучених Штатах нині вакциновано понад 44% дорослих людей, майже 53% населення отримали щонайменше одну дозу вакцини.
Дивіться також: Погляд зсередини: як працює центр масової вакцинації у США та яку роль там відіграє український священник