Спеціальні потреби

Польща погрожує закрити російські консульства через ескалацію гібридних атак з боку Росії


Підводний телекомунікаційний кабель C-Lion1 був прокладений на дні Балтійського моря кабельним судном Ile de Brehat. Lehtikuva/Heikki Saukkomaa/via REUTERS
Підводний телекомунікаційний кабель C-Lion1 був прокладений на дні Балтійського моря кабельним судном Ile de Brehat. Lehtikuva/Heikki Saukkomaa/via REUTERS

Після пошкодження оптоволоконних телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, європейські уряди заявили, що Росія здійснює ескалацію гібридних атак на західних союзників України.

Європейські чиновники прямо не звинуватили Росію в знищенні кабелів, але Німеччина, Польща та інші заявили, що це був, ймовірно, диверсійний акт, а збройні сили Литви у відповідь посилили спостереження за своїми водами.

Польща заявила, що закриє усі російські консульства, якщо Росія “не припинить диверсійні дії в Європі”.

Про це на тлі пошкодження підводного кабелю між Фінляндією та Німеччиною заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

“Я закрив консульство в Познані. Якщо вони не зупиняться, ми закриємо решту”, — цитує посадовця Reuters.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також заявила, що низка диверсійних атак по всій Європі “не може бути просто випадковістю”:

“Зараз ми також переживаємо це в Німеччині… з кібератаками, зі спостереженням за критичною інфраструктурою, посилками, які раптово вибухають під час транспортування в літаках, і вчора… кабель передачі даних між Фінляндією та Німеччиною, що, ймовірно, також вплинуло на Швецію. Це не може бути просто збігом обставин”.

За інформацією BBC News, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що пошкодження двох підводних кабелів у Балтійському морі виглядає як диверсія та “гібридна дія”, не вказуючи на підозрюваних, але стверджуючи, що “ніхто не вірить, що ці кабелі були перерізані випадково”.

У спільній заяві міністр оборони Швеції Пал Йонсон і його литовський колега Лаурінас Кашчунас заявили: "Ми глибоко стурбовані обірваним підводним кабелем, що з’єднує Литву та Швецію в Балтійському морі".

Вони додали, що "подібні ситуації необхідно оцінювати на фоні зростаючої загрози з боку Росії в нашому сусідстві".

Телекомунікаційний кабель довжиною 1170 км між Фінляндією та Німеччиною був обірваний вранці в понеділок, 18 листопада, а 218-кілометровий інтернет-зв’язок між Литвою та шведським островом Готланд перестав працювати в неділю.

Німеччина та Фінляндія заявили, що “глибоко стурбовані” розривом комунікаційного кабелю C-Lion1, а фінська компанія з телекомунікацій та кібербезпеки Cinia стверджує, що такі пошкодження “не відбуваються в цих водах без зовнішнього впливу”.

Самулі Бергстром, урядовий експерт з кібербезпеки Фінляндії сказав, що збій кабелю з Фінляндії до Німеччини не вплинув на інтернет-трафік, оскільки були доступні інші кабельні маршрути.

BBC нагадує, що німецька прокуратура досі розслідує вибух газопроводу Nord Stream між Росією та Німеччиною.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG