США закликали Росію встановити і покарати замовника вбивства журналістки Ганни Політковської в 2006 році, і провести повноцінне розслідування вбивств інших журналістів, які писали про порушення прав людини.
«Винесення в червні обвинувального вироку стосовно п'яти осіб, причетних до цього злочину, заслуговує схвалення, але нас, як і раніше, турбує, що замовник її вбивства досі не притягнутий до відповідальності», - йдеться в письмовій заяві представника Державного департаменту США Джен Сакі (Jen Psaki).
«Ми закликаємо російську владу, ґрунтуючись на вироках, винесених в цьому році, встановити і покарати людину, яка замовила цей жахливий злочин», - додає Сакі.
Політковська стала відомою - і одночасно заробила неприязнь з боку російських властей - завдяки своїм репортажам про президента Володимира Путіна і російську війну в Чечні.
Вісім років тому, 7 жовтня 2006 року, коли вона увійшла в ліфт свого будинку з сумками в руках, невідомий двічі вистрелив їй в тулуб і один раз в голову. Встановлена в будівлі камера спостереження зафіксувала вбивцю - темну фігуру в бейсбольній кепці. Вбитій журналістці було 48 років.
Політковська, дочка радянського дипломата, була одним із найзапекліших критиків президента Путіна і його політики в Чечні. Вона часто їздила в цей регіон і писала про жахи війни, включаючи тортури, вбивства і викрадання мирних мешканців.
Незабаром після її вбивства Путін відкинув будь-яку причетність Кремля до цього злочину.
Через понад сім років, в червні цього року, чотири людини з Чечні і колишній співробітник управління з боротьби з організованою злочинністю були засуджені до різних термінів тюремного ув'язнення: від 12 років до довічного.
«Ми вшановуємо пам'ять Анни Політковської і дух її робіт, в яких вона викривала порушення прав людини на Північному Кавказі, і знову називаємо імена кількох інших журналістів, вбивства яких залишаються нерозкритими, - відзначає Сакі. - Ми закликаємо російський уряд притягнути до відповідальності винних у вбивстві Пола Хлєбнікова, а також Тимура Куашева, Ахмеднабі Ахмеднабієва, Казбека Геккієва і декількох інших на Північному Кавказі».
«Безкарність цих злочинів, а також багатьох інших актів насильства проти журналістів і активістів за останні роки лише сприяє залякуванню тих, хто займається розкриттям фактів корупції та порушень прав людини», - заявила представниця Держдепартаменту.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1