Спеціальні потреби

Україна веде другий раунд перемовин з кредиторами – ЗМІ. Експерти пояснюють, чим загрожує Україні дефолт


"Сильні армії мають підтримуватись сильними економіками", - заявив міністр фінансів України Сергій Марченко. Він наголосив на важливості реструктуризації боргу.
"Сильні армії мають підтримуватись сильними економіками", - заявив міністр фінансів України Сергій Марченко. Він наголосив на важливості реструктуризації боргу.

Український уряд почав новий раунд перемовин, щоб реструктуризувати борг на 20 мільярдів доларів перед приватними міжнародними кредиторами, повідомляють Bloomberg та Reuters з посиланням на поінформовані джерела.

Україна перестала сплачувати за боргом після початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році, але строк мораторію спливає 1 серпня.

Кредитори не пристали на початкову пропозицію уряду, яка передбачала зменшення боргових виплат на близько 60% боргу і перемовини щодо реструктуризації тоді залишились без результату.

Сьогодні, 18 липня, Верховна рада затвердила законопроєкт, який дозволяє урядові не виплачувати за боргами до жовтня. Такі повноваження є корисними, якщо домовленості з кредиторами не вдасться досягнути до 1 серпня, вказують в українському уряді.

Законопроєкт, йдеться в повідомленні українського фінансового відомства, є "необхідним технічним рішенням, яке надає уряду гнучкість перед досягненням принципової угоди про реструктуризацію з власниками державного та гарантованого державою зовнішнього комерційного боргу України".

Законопроєкт дозволить Україні призупинити виплату купона на 35 мільйонів доларів США, строк виплати якого настає 1 серпня, пояснили в Міністерстві фінансів України.

"Без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх наших партнерів як з державного, так і з приватного секторів", – заявив міністр фінансів України Сергій Марченко звертаючись до інвесторів.

"Сильні армії мають підтримуватись сильними економіками задля того, щоб вигравати війни", – додав він в заяві 17 липня.

Дослідниця американського Інституту Петерсона та Київської школи економіки Еліна Рибакова вважає, що інвестори з розумінням сприймуть ситуацію, якщо домовленості про реструктуризацію не буде досягнуто до 1 серпня.

"Як ви знаєте, платежі зупинено до серпня цього року. Я особисто вважаю, що уряд може продовжувати перемовини і після цієї дати. Ситуація особлива і не думаю, що приватний сектор має до цього негативно поставитись", – сказала Рибакова під час обговорення в Інституті Петерсона 25 червня.

А от Агате Демаре, дослідниця Європейської ради з міжнародних відносин переконана – відсутність домовленості про відтермінування виплат технічно означатиме дефолт, а це виявить "нестачу віри інвесторів у майбутнє України та перспективи відбудови".

Міжнародний валютний фонд очікує, що Україна домовиться з кредиторами. Про це під час пресконференції 29 червня заявив голова місії МВФ з України Гевін Грей.

Україна має почати виплати за міжнародними облігаціями обсягом 19,7 мільярда доларів, а також за ВВП-варантами (цінні папери, що є гарантіями уряду і передбачають виплати власнику цих інструментів залежно від певних показників національної економіки, – ред.) обсягом 2,6 мільярда доларів, повідомляє Reuters.

Уряд прагне реструктуризувати ВВП-варанти, які країна випустила в рамках реструктуризації боргу 2015 року, після незаконної анексії Криму Росією, пише видання.

В статті використано матеріали Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG