Спеціальні потреби

Пентагон: не бачимо ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні


Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх

Коментуючи публікацію Росією своєї нової переглянутої ядерної доктрини, у Пентагоні заявили, що не здивовані таким рішенням Москви, але не бачать ознак, що РФ готується застосувати ядерну зброю в Україні.

Про це повідомила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх на брифінгу у вівторок 19 листопада.

“Вони сигналізували, що мають намір оновити [ядерну доктрину — ред.] протягом останніх кількох тижнів. Це та сама безвідповідальна риторика, яку ми бачили раніше і яку ми спостерігали, чесно кажучи, протягом останніх двох років. Тож це те, за чим ми продовжуватимемо спостерігати. Але ми не бачимо жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю в Україні, і ми не бачимо жодних змін, які потрібно внести в нашу власну ядерну позицію”, — заявила Сінгх.

На брифінгу посадовиця також повідомила, що за інформацією Міноборони США, у Курській області РФ наразі перебуває більш як 11 тисяч солдатів КНДР, які прибули у прикордонну з Україною область для участі в бойових діях на боці росіян.

“Наразі ми оцінюємо, що понад 11 тисяч солдатів КНДР стоять разом із російськими військами. Вони рухаються в Курську область з дуже конкретної причини — щоб вступити в бойові дії з українськими силами. Отже, ми очікуємо, що вони незабаром вступлять у бій. Але наразі я не можу підтвердити, що це вже сталося”, — повідомила Сінгх.

Пентагон також не виключає, що кількість північнокорейських військових, залучених у війну Росії проти України може збільшитися.

“Чи буде надіслано більше? Це, безумовно, можливо, але наразі наша оцінка така”, — заявила речниця.

Вона також наголосила, що залучення військ третьої держави — це ескалація з боку РФ. За її словами адміністрація попереджала Росію, що у разі розміщення військ КНДР, США допоможуть Україні відповісти і “забезпечать Україну тим, що їй потрібно”.

Сінгх пояснила, що це не вважатиметься ескалацією з боку США, оскільки буде продовженням зобовʼязання, яке взяла на себе ця адміністрація від початку повномасштабного вторгнення.

“Ми дуже чітко сказали, що введення солдатів КНДР у бій, особливо коли йдеться про суверенітет України, означає, що вони — справедлива ціль у цій битві, і тому вони вважатимуться законними військовими цілями,” — повідомила посадовиця.

Водночас у Пентагоні не підтвердили й не спростували, чи дозволила адміністрація Байдена Києву використовувати ракети ATACMS для ураження цілей на території РФ.

Повідомлення Міноборони РФ про те, що росіяни збили над Брянщиною п'ять ракет ATACMS у Пентагоні також залишили без коментарів.

Як повідомив Голос Америки, раніше сьогодні Державний департамент заявив, що США не бачать жодних підстав корегувати власну ядерну позицію і продовжуватимуть переконувати Росію "припинити безвідповідальну риторику".

Під час брифінгу у вівторок, 19-го листопада речник Державного департаменту США Метью Міллер назвав заяву Росії "лицемірством".

"Сама по собі зміна цієї політики лише підкреслює лицемірство Росії. Росія цим припускає, що вона використала б або могла б застосувати ядерну зброю проти неядерних держав, якщо вони здійснять таку саму агресію, яку сама Росія завдає Україні та її народу", – заявив Міллер.

Російський президент Путін у вівторок підписав указ, яким розширив умови для застосування ядерної зброї.

Зокрема у ньому йдеться, що "агресія будь-якої держави зі складу військової коаліції (блоку, союзу) проти Російської Федерації та її союзників буде розглядатися як агресія цієї коаліції".

Оцінюючи ситуацію на полі бою, речниця Пентагону повідомила, що Україна все ще продовжує натиск і утримує ключові напрямки, продовжуючи зміцнювати там свої лінії. Водночас, каже вона, введення військ КНДР у Курську область спричинить більший тиск на українські війська, розташовані на півночі.

Поза тим, очікується, що адміністрація президента Байдена до завершення його терміну виділить Києву допомоги на ще 7.1 мільярд доларів, які залишилися із коштів, виділених Конгресом навесні.

“У той час, як наші полиці продовжують заповнюватися необхідним обладнанням і спроможностями, ми надсилаємо допомогу Україні. Президент зобов'язався забезпечити, щоб кожен долар, виділений Конгресом, був витрачений”, — наголосила Сінгх.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG