Не зважаючи на оцінки експертів, український ринок є настільки потенційно цікавим для інвесторів, що вони, попри ризики, готові вкладати гроші в Україну. Нещодавно, після багаторічної перерви, свою діяльність в Україні відновила американська агенція з розвитку бізнесу. Ця структура американського уряду виділила 50 мільйонів доларів компанії «Сіґма-Блейзер» на їх діяльність у південно-східній Європі.
Корпорація закордонних приватних інвестицій ОПІК, яка разом з кредитуванням страхує політичні та фінансові ризики американських компаній, які інвестують в країни, що розвиваються, припинала діяльність в Україні у кінці 90-их. Тоді український уряд відмовився сплатити 18 мільйонів доларів, які втратила корпорація, страхуючи проект, який провалився через політичну нестабільність в Україні. Вирішити проблему і запросити американські інвестиції назад в Україну вдалось уряду Юлії Тимошенко. І ось лише цього року ОПІК пішов на виділення першого великого кредиту у 50 мільйонів доларів. Його отримала компанія «Сіґма Блейзер» на інвестиції у південно-східну Європу. Голова Американсько-української бізнес-ради Морґан Вільямс каже, що обережні та далекоглядні інвестори такі як «Сіґма-Блейзер» дивляться на Україну з точки зору багаторічної перспективи:
«Вони з оптимізмом дивляться на Україну, вони залишаються в Україні та підсилюють свої інвестиції в окремих галузях, у яких ефективною є довготермінова стратегія».
«Сіґма-Блейзер» є не єдиною компанією, яка отримує кредитування від Корпорації закордонних приватних інвестицій. На сьогодні ОПІК підтримує дев’ять проектів у різних секторах економіки в Україні загальна сума яких сягає 130 мільйонів доларів. Лері Спанелі, директор із зовнішніх зв’язків ОПІК, каже, що вони планують розширювати свою діяльність на українському ринку:
«Це різні проекти: розвиток транспортної системи, продаж товарів та послуг, нерухомість. Ми задіяні у секторі сільського господарства та проектах поза тим, що робить «Сіґма-Блейзер». Я бачу розширення діяльності ОПІК в Україні, бо це цікавий ринок який має великий потенціал».
Завданням ОПІК є спонукати американський бізнес інвестувати у країни, що розвиваються. Для того, щоб отримати кредитне фінансування від ОПІК, американська компанія, яка шукає фінансування, повинна представити проект для реалізації в країнах, що розвиваються. Вартість фінансування може бути від 100 тисяч до 250 мільйонів доларів.
«Ми не є лише банком, ми є американською фінансовою інституцією розвитку, ми намагаємось, щоб наші проекти приносили користь у країнах, де ми працюємо, тому нам важливо, щоб проект був успішний, приніс користь українцям та гарантував повернення наших грошей», – каже Лері Спанелі.
Українському ж уряду необхідно всього лише зробити більш сприятливим інвестиційний клімат України. Бо, як каже Лері Спенеллі, для того, щоб американський чи будь-який західний інвестор прийшов і вклав гроші в країну, фундаментальним є, щоб в країні діяв принцип верховенства права, була прозорість ведення бізнесу і повага та дотримання контрактів.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1