Спеціальні потреби

«Нормандська» зустріч: погоджено розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей - Порошенко


Зустріч лідерів у «нормандському форматі». Берлін, 19 жовтня 2016 року
Зустріч лідерів у «нормандському форматі». Берлін, 19 жовтня 2016 року

У Берліні завершилася майже п’ятигодинна зустріч у «нормандському форматі» щодо врегулювання на окупованій частині Донбасу. Це перші за рік переговори у такому форматі. Після цього почалася наступна зустріч – канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда з президентом Росії Володимиром Путіним на тему дій Росії в Сирії, що, за оцінками, можуть становити воєнні злочини. Щодо зустрічі «четвірки» наразі висловився лише президент України Петро Порошенко. За його словами, сторони домовилися насамперед розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей.

«Альтернативи «нормандському формату немає», – заявив Петро Порошенко після берлінських зустрічей. За його словами, сторони погодилися розробити «дорожню карту» виконання Мінських домовленостей.

«Головним завданням переговорів було переведення формату відносин у формат створення робочої карти, де буде зафіксована послідовність кроків і гарантії їх виконання. Ми маємо розробити і затвердити робочу карту. Пропозиції щодо дорожньої карти були затверджені «нормандським форматом», – сказав Порошенко на прес-конференції у Берліні.

Він зазначив, що текст «дорожньої карти» мають розробити голови МЗС «нормандського формату» до кінця листопада.

«Усі складові безпекових питань мінських угод є складовою «дорожньої карти» та планом імплементації. Це і виведення іноземних військ, і безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї окупованої території, до місць відведеної техніки і неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», – говорить український президент.

Порошенко повідомляє: сторони «домовились, що ніхто не перешкоджатиме діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».

«Зараз ми робимо спроби запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ, яка буде запезпечувати безпеку як на час виборчого процесу, так і на перехідний період» – каже Порошенко і додає, що російська сторона підтримала необхідність запровадження поліцейської місії ОБСЄ.

За словами Петра Порошенка, про дату виборів на окупованій частині Донбасу наразі не йдеться.

Тим часом російські агентства «ТАСС» і «РІА Новості» повідомляють із Берліна, що канцлер Німеччини Анґела Меркель заперечила актуальність збройної місії ОБСЄ на Донбасі, про домовленість щодо якої говорив президент України Петро Порошенко.

За цими повідомленнями, Меркель заявила, що про таку місію, яка може бути й озброєною, можна буде говорити тільки після того, як буде готовий закон про місцеві вибори на окупованій частині Донбасу.

За її словами, як їх цитують агентства, в перебігу зустрічі в «нормандському форматі» в Берліні тема такої місії не розглядалася як абсолютно термінова.

Зустрічі передували протести

Перед зустріччю у Берліні біля відомства канцлера Німеччини Анґели Меркель активісти провели акцію протесту проти політики президента Росії Володимира Путіна та російської агресії Росії в Україні. У руках активісти тримали українські прапори та плакати з антипутінськими гаслами.

Дивіться також «Голос Америки»: Роман Качур: 500 мільйонів доларів від МВФ - ще один крок до енергонезалежності України

Роман Качур: 500 мільйонів доларів від МВФ - ще один крок до енергонезалежності України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG