Спеціальні потреби

Експерти про санкції США проти Північного потоку-2: “Потрібно діяти в найближчі тижні”.


FILE - Tubes are stored in Sassnitz, Germany, to construct the natural gas pipeline Nord Stream 2 from Russia to Germany, Dec. 6, 2016.
FILE - Tubes are stored in Sassnitz, Germany, to construct the natural gas pipeline Nord Stream 2 from Russia to Germany, Dec. 6, 2016.

Експерти з енергетики у США переконують: санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2" треба запровадити якнайшвидше. За їхніми словами, Білий дім зобов’язаний це зробити, адже санкції Конгресу США проти всіх, хто залучений до проекту, носять обов’язковий, а не рекомендаційний характер.

Джо Байден неодноразово заявляв, що одна з його першочергових цілей - це відновити відносини зі союзниками США в Європі. Але, на думку експертів, зараз Білий дім опинився в непростій ситуації.

Північний потік-2" - це не лише про відносини США та Німеччини. В першу чергу це про відносини США з Європою, яка включає в себе Україну.
Бенджамін Шмітт, науковий співробітник Гарвардського університету

“Перед адміністрацією постало два суперечливі виклики”, - каже колишній помічник держсекретаря США Девід Креймер. “Перший - відновити трансатлантичні відносини в ширшому плані, не лише американсько-німецькі відносини, які постраждали протягом попередньої адміністрації. Водночас, Байден займає схожу до свого попередника позицію - він виступає проти завершення "Північного потоку-2”.

Німеччина виступає за те, щоб добудову газопроводу успішно завершили. Але експерти кажуть, що трансатлантична спільнота включає в себе не лише Німеччину, тож Сполучені Штати мають дослухатись і до інших союзників.

Шлях трубопроводу "Північний потік-2"
Шлях трубопроводу "Північний потік-2"

“Північний потік-2" - це не лише про відносини США та Німеччини. В першу чергу це про відносини США з Європою, яка включає в себе Україну”, - розповідає Бенджамін Шмітт, енергетичний експерт та науковий співробітник Гарвардського університету. “І партнери США, які виступають проти "Північного потоку-2" (а це більшість трансатлантичної спільноти) очікують, що президент Байден зупинить будівництво кремлівського трубопроводу”.

Експертка з енергетики фонду Jamestown Маргарита Ассенова пояснює , що санкції Конгресу є обов’язковими, і вони не можуть бути вибірковими. Тож тут немає простору для змін.

Адміністрація Байдена не має вибору, окрім як ввести санкції проти всіх, хто працює із "Північним потоком-2.
Маргарита Ассенова, експертка з енергетики фонду Jamestown

“Адміністрація Байдена не має вибору, окрім як ввести їх проти всіх, хто працює із "Північним потоком-2”, - каже Марграрита Ассенова. “Але ні Державний секретар Блінкен, ні Білий дім не хочуть вводити санкції проти німецьких компаній. Саме тому вони з ними розмовляють. Вони намагаються пояснити цим компаніям, що означають санкції, і що вибір тут такий: або покинути проект, або опинитись під санкціями, бо вони є обов’язковими”.

Маргарита Ассенова наголошує, що якщо зрештою покращити відносини з Берліном не вдасться, відповідальність за це лежатиме передусім на Німеччині.

“Як би Сполучені Штати не хотіли налагодити відносини з Німеччиною і зберегти трансатлантичний союз, будь-які дії мають наслідки. І хтось має понести відповідальність за справді погані рішення”.

При цьому експерти наполягають, що зволікати із роздумами не можна. Адже якщо будівництво йтиме такими темпами, як зараз, трубопровід можуть завершити вже за півроку.

“Час для дій є, але його залишається небагато. Щоб упевнитись, що Кремль не скаже, що це доконаний факт, потрібно діяти в найближчі тижні, не місяці”, - каже Бенджамін Шмітт.

Адміністрації США слід бути обережною, щоб не бути надто обережною.
Девід Креймер, колишній помічник держсекретаря США

Девід Креймер додає: “Адміністрації США слід бути обережною, щоб не бути надто обережною”.

Та навіть якщо Росія попри санкції знайде технічне рішення, щоб закінчити проект, перед ними постане ще одна дуже серйозна перешкода: сертифікація проекту надійною західною фірмою. Це обов’язкова вимога для всіх країн, через чиї води пролягає трубопровід.

Експерти кажуть, що така ймовірність є надзвичайно низькою. Але щоб уникнути додаткових “але” та простору для переговорів у майбутньому, фізичне будівництво "Північного потоку-2" важливо зупинити вже зараз.

Дивіться також: Санкції проти Північного Потоку-2 треба запровадити якнайшвидше - експерти з енергетики у США.

  • 16x9 Image

    Остап Яриш

    Кореспондент Голосу Америки в Пентагоні і ведучий щоденних телепрограм Української служби VOA. Приєднався до команди в 2019 році.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG