Спеціальні потреби

Адмірал НАТО розповів, як Альянс повинен протистояти "Орєшніку"


Президент Росії Володимир Путін під час участі в засіданні Вищої Євразійської економічної ради н в Ленінградській області, 26 грудня 2024 року. Фото: Gavriil Grigorov/ POOL/AFP)
Президент Росії Володимир Путін під час участі в засіданні Вищої Євразійської економічної ради н в Ленінградській області, 26 грудня 2024 року. Фото: Gavriil Grigorov/ POOL/AFP)

НАТО повинно мати у своєму арсеналі далекобійну зброю, аби реагувати на загрозу нової російської гіперзвукової балістичної ракети "Орєшнік". Про це в інтерв'ю Defense News розповів командувач НАТО з питань трансформації адмірал П'єр Вандьє.

"Стабільність – це здатність давати відповідь. Якщо Росія має засоби для удару по Європі на глибину 2000 км, потрібно бути спроможним відповісти. Стримування - це спосіб тиснути на ворога до того, як він прийде до вас. Він повинен думати про наслідки своїх дій, перш ніж їх здійснити. Сьогодні ми бачимо цілком протилежне", - сказав генерал.

П'єр Вандьє наголосив, що захистити Європу створенням чогось на кшталт ізраїльського Залізного купола не вдасться.

"Ви бачили межі Залізного купола в Ізраїлі. Враховуючи розмір Європи, ідея позбутися загрози шляхом створення європейського Залізного купола просто нездійсненна. Це як батарейки для електрики – цього просто не буде".

Адмірал додав, що за останні чотири-п'ять років більшість заходів зі стабілізації, які були створені після Холодної війни, перестали працювати. Зокрема, він згадав Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, з якого вийшли США та Росія:

"Ми повернулися до питання, яке ми спостерігали у 1980-х роках, коли у вас може бути балістична зброя великої дальності, здатна загрожувати Європі... Зараз ми знову перебуваємо в час, коли такі ракети можуть вільно застосовуватися".

П'єр Вандьє наголосив, що російські зусилля зараз спрямовані не тільки проти України, але й глобально проти Заходу, і включають космічні, кібернетичні, наземні, підземні та гібридні дії.

Адмірал також зауважив, що попри те, що Росія в середньому втрачає в Україні 1000 осіб на тиждень, "вони вміють добре адаптуватися".

"Ми живемо у момент, коли час реагування прискорився", - сказав Вандьє.

У четвер, 26 грудня, президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія "в разі необхідності" знову може застосувати балістичну ракету середньої дальності "Орєшнік", проте "не поспішатиме".

Своєю чергою, Олександр Лукашенко на зустрічі засіданні Вищої Євразійської економічної ради 26 грудня заявив, що планує розмістити на території Білорусі "десяток" російських ракет "Орешнік".

21 листопада Збройні сили РФ завдали удару по району поблизу об’єкта оборонної промисловості в Дніпрі з експериментальної балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік".

Президент Росії Володимир Путін у відеозверненні наступного дня після атаки заявив, що гіперзвукову балістичну ракету "Орєшнік" не вдалося перехопити:

"Засобів протидії такій зброї сьогодні немає. Ракети атакують ціль зі швидкістю 10 махів, це 2,5-3 кілометри на секунду. Сучасні наявні у світі засоби протиповітряної оборони та створювані американцями системи протиракетної оборони в Європі подібні ракети не перехоплюють. Це виключено".

Як повідомляв Голос Америки, ця заява найімовірніше є неправдивою. Хоча гіперзвукова зброя створює унікальні виклики протиракетній обороні, експерти та наявні докази свідчать про те, що твердження Путіна є перебільшенням поточних технологічних реалій.

Дивіться також:

Час-Time. У США відповіли на погрози Путіна після удару по Дніпру
please wait

No media source currently available

0:00 0:30:18 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG