Парламентська асамблея НАТО закликала членів західного військового Альянсу бути готовими до відповіді на «потенційну загрозу» російської агресії.
Асамблея одноголосно ухвалила декларацію за підсумками триденного засідання в Тирані, напередодні липневого саміту НАТО у Варшаві.
«Виклик, що виходить від Росії - реальний і серйозний», - заявив голова асамблеї американський конгресмен Майкл Тернер.
Членами асамблеї є близько 250 законодавців з 28 країн НАТО.
У декларації висловлюється жаль з приводу «використання Росією сили проти її сусідів і спроб залякування союзників по НАТО».
У документі говориться, що «у НАТО не залишається іншого вибору, як розглядати перспективи агресивних дій Росії проти члена Альянсу, як потенційну загрозу і приймати зважені, пропорційні заходи».
Декларація асамблеї також закликає союзників НАТО «надати гарантії» членам Альянсу, які відчувають, що їх безпека перебуває під загрозою, особливо на східному і південному флангах НАТО.
На саміті у Варшаві лідери НАТО офіційно затвердять план перебудови Альянсу через розміщення додаткових військ в східноєвропейських країнах-членах НАТО в рамках стратегії «стримування і діалогу».
Москва різко виступає проти цих перетворень, спрямованих на те, щоб заспокоїти східноєвропейських членів Альянсу, наляканих російської анексією українського Криму в 2014 році і її підтримкою бойовиків-сепаратистів на сході України.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловив схожу з Парламентською асамблеєю позицію під час візиту до Польщі в понеділок.
Виступаючи у Варшаві, він сказав, що НАТО надсилає «чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові, що атака на Польщу буде розглядатися, як атака на весь Альянс».
Дивіться також: Люба Шипович: Україні бракує людей, які б хотіли піти на державну службу