Спеціальні потреби

Чиновники штату Мічиган опинилися в центрі скандалу


Заощадження коштів призвело до забруднення питної води у Мічигані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Заощадження коштів призвело до забруднення питної води у Мічигані. Відео

Американське місто Флінт, що в штаті Мічиган, понад рік п’є забруднену свинцем воду

Губернатор північно-центрального американського штату Мічиган – Рік Снайдер – потрапив під шквал критики із боку американських політиків і знаменитостей. Чоловіка звинувачують у бездіяльності й тривалому ігноруванні проблеми з водопостачанням у місті Флінт, де вода настільки забруднена свинцем, що стала непридатною для вжитку й купання. На допомогу мешканцям Флінта була відправлена Національна гвардія США.

Проблеми з питною водою у місті Флінт, що знаходиться в штаті Мічиган, мають близько ста тисяч мешканців. На допомогу їм вже були відправлені сім десятків гвардійців, які роздають людям набори для тестування води з водопровідної мережі й фільтри для її очистки.

«Ми перевіряємо посвідчення людей, перш ніж надати допомогу. Пересвідчуємося, що люди – справді з Флінта. Нас тут шестеро. Дехто з моїх колег вчора надавав допомогу й працював 12 годин на страшному морозі», – розповідає Ерік Перріґан, з Національної гвардії.

На проблеми із водою, зокрема, на її дивний колір і неприємний запах із кранів містяни Флінта скаржилися ось уже більше року, однак увесь цей час влада не реагувала на їхні звернення. Нині медики констатують: у тутешньої малечі рівень свинцю в крові перевищує дозволені показники, а це може призвести до незворотного пошкодження головного мозку. Мешканців Флінта така перспектива лякає.

Водогінна мережа міста руйнується. І відбувається це з подачі губернатора цього штату
Майкл Мур

«Ми не здавали ще нашу воду на тестування. І у нас п’ятеро дітей. Звісно – ми хвилюємося», – каже Марсі Форслеф, мешканка міста Флінт.

Через ситуацію в місті губернатор штату Рік Снайдер опинився під шквалом критики.

«Якщо діти з околиць Детройту пили забруднену воду або купалися в ній – це може призвести до певних наслідків. Я відправила провідного помічника моєї кампанії до міста, щоби він запитав мера Флінта, яким чином ми можемо допомогти», – заявила кандидатка в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Територія міста - це і є зона лиха, а не лише територія надзвичайної ситуації
Джессі Джексон

Минулої суботи президент США Барак Обама оголосив у Флінті надзвичайний стан й надав п’ять мільйонів доларів урядової допомоги, щоби вирішити кризу з охороною здоров'я в місті. Водночас, Обама відхилив пропозицію губернатора назвати те, що відбувається в Флінті – стихійним лихом. Правозахисник Джессі Джексон, який відвідав місто, закликав мешканців Флінта боротися за свої права.

«Територія міста - це і є зона лиха, а не лише територія надзвичайної ситуації. Але і це не все – можливо, є сенс навіть обгородити місто стрічкою по периметру, бо Флінт це також – місце злочину», – вважає Джессі Джексон.

Під час візиту до міста президента США Барака Обами своє звинувачення в бік бездіяльного губернатора висловив і скандально відомий режисер-документаліст Майкл Мур, який, як виявилося, народився саме у Флінті.«Водогінна мережа міста руйнується. І відбувається це з подачі губернатора цього штату» , – заявив Майкл Мур.

Якщо діти з околиць Детройту пили забруднену воду або купалися в ній – це може призвести до певних наслідків
Гілларі Клінтон

Система водопостачання Флінта була забруднена свинцем на початку 2014 року після того, як для заощадження грошей чиновники штату прийняли рішення забирати воду для міста не з озера Гурон, а з місцевої річки Флінт, ніби-то для економії коштів. Але така ідея виявилася згубною. Річкова вода спричинила корозію труб водогону і вони почали виділяти у воду свинець.

Навіть попри те, що минулого місяця влада прийняла рішення повернутися до забору води з озера – старі, забруднені свинцем, труби водогону продовжують нести разом із водою небезпеку для мешканців міста. І саме ця небезпека може також поставити хрест на кар’єрах чиновників штату Мічиган, проти яких ведеться слідство.

Дивіться також: У республіканців є "відповідь Клінтон" і ось що про неї варто знати

У республіканців є "відповідь Клінтон" і ось що про неї варто знати. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG