Спеціальні потреби

Ураган Уакін приніс у США страшні паводки


У кількох штатах оголошені штормові попередження. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

У кількох штатах оголошені штормові попередження. Відео

Найгірша ситуація в Південній Кароліні

Президент США Барак Обама оголосив надзвичайний стан у штаті Південна Кароліна, який потерпає від найбільшого за останні двадцять років паводку, спричиненого ураганом Уакін. Уакін перекинувся на південно-східне узбережжя США з боку Багамських островів минулої п’ятниці й продовжує псувати життя місцевим мешканцям.

Висока вода змусила рятувальників евакуйовувати людей із будинків й зводити захисні дамби з піску. За останніми прогнозами метеорологів, Уакін радше за все залишить США, він уже відправився далі в бік на Бермудських островів. Втім, у північно східних штатах досі залишається штормове попередження, а служби з надзвичайних ситуацій продовжують допомагати потерпілим.

Перший сигнал тривоги ураган Уакін відправив до США у минулий четвер, коли американське вантажне судно Ель-Фаро зникло з радарів. В момент, коли корабель потрапив під ураган на його борту було близько 28 членів екіпажу, переважна більшість із яких американці та 5-ро пасажирів-поляків. Ель-Фаро прямував із Флориди до Пуерто-Ріко, але так і не дістався до місця призначення. Рятувальники досі продовжують його пошуки. Рідним зниклих безвісти моряків залишається тільки сподіватися.

«Вони не знають де може бути корабель. А все що треба нам – щоб наш тато і чоловік повернувся додому», – каже Рошель Гем, родичка зниклого члена екіпажу.

Вже у п’ятницю ураган відчули мешканці Південної Кароліни. За кілька діб від початку урагану в штаті, рятувальники отримали понад три сотні дзвінків і повідомлень із проханням про порятунок. У місті Чарльстон вода прибувала настільки швидко, що в якийсь момент рухатися вулицями історичного центру стало неможливо. Серед тих, хто потрапив у водяну пастку опинилась і лікарка Кетрін Віллабі.

«Я намагалася дійти до офісу, щоб побачити своїх пацієнтів. Живу я зовсім поряд – всього за один квартал звідси, але коли дійшла сюди – там далі вода була вище моєї талії. Я просто не змогла далі іти», - поділилася вона.

Найбільше від урагану потерпають приморські містечка, де під водою опинилися цілі квартали, вода заблокувала також основні дороги й розмила мости. Штормові попередження оголошені в Північній і Південній Каролінах, у штатах Джорджія, Вірджинія та Нью-Джерсі. Останній лише три роки тому пережив ураган Сенді, що забрав життя сотень людей. А на цих вихідних його мешканцям знову довелося спостерігати, за тим, як висока вода змиває їхні будинки. В Південній Кароліні опади всього за кілька днів склали майже 40 сантиметрів. Й за прогнозами синоптиків, до моменту поки ураган Уакін залишить цей штат у спокої, може випасти ще стільки ж дощу.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG