Близько 40 тисяч людей було вбито за останні 5 років під час війни мексиканської влади із наркокартелями та внаслідок міжусобних воєн між найбільшиїми наркоторгівцями в цій країні. Не зважаючи на це, сотні тисяч американців щороку проводять відпустки у Мексиці, а багато представників старшого покоління купують нерухомість та переїжджають до Мексики. В основному їх приваблюють теплий клімат та дешевизна життя.
Хоч американське телебачення загалом не багате на хороші новини з Мексики. Багато американців, як от пенсіонери Майкл Болдвін та Стефанія Віллареал знаходять у в цій країні мир та спокій.
«Ми живемо тут вже майже рік. Переїхали із міста Г’юстон у Техасі. Минулого літа ми відпочивали тут і швидко вирішили, що хочемо жити у Кабо Сан Лукас постійно – каже Майкл.
Болдвін додає, що любить місцеву природу та клімат. Окрім того вартість життя у Мексиці для нього менша у три рази, порівнюючи із США.
За словами Стефанії, подружжю подобається спілкуватись із місцевими, окрім того у місті незначний рівень злочинності:
«У нас багато друзів. Вони дуже гостинні. Це одна з головних принад тутешнього життя».
І хоча курорти лишаються безпечним місцем для життя, інші частини Мексики радше схожі на поле бою.
Державний департамент США вважає небезпечними 14 із 31-го штату Мексики. Але Родольфо Лопес-Негрете з Міністерства туризму Мексики каже, що доповідь Держдепу не враховує значну частинeу Мексики, не охоплених злочинністю:
«Мексика – це більше 2500 муніципалітетів. Лише у 80 з них серйозні проблеми із злочинністю».
За його словами, той факт, що американці приймають рішення жити у Мексиці свідчить про їх довіру до країни:
«У сфері купівлі житла в курортних регіонах, більше половини угод укладаються за участі американців».
Конституція Мексики забороняє іноземцям володіти нерухомістю ближче, ніж за 50 кілометрів від берега. Але ця проблема вирішується через членство у трастах. Таким чином іноземні громадяни опосередковано стають власниками нерухомості.
За словами Кріса Хіла, експерта з нерухомості, Мексика – прекрасний варіант для американських пенсіонерів, які хочуть мати кращий рівень життя:
«Мексика все більше і більше буде приваблювати американських пенсіонерів. Вартість медичних послуг та життя взагалі – тут значно нижча».
Зростаюча кількість американців у Мексиці свідчить, що Хіл не помиляється.