Спеціальні потреби

Маккейн: США мають надати летальну зброю Україні


Покажіть дух Америки, дайте Україні зброю - сенатор Маккейн
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Покажіть дух Америки, дайте Україні зброю - сенатор Маккейн

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил Джон Маккейн закликав президента Барака Обаму надати підтримку Україні летальною зброєю.

Текст звернення сенатор-республіканець Маккейн оприлюднив на своєму сайті у четвер.

«З часу, як в Україні близько року тому розпочалася криза, президент Обама вперто відмовляється надати летальну військову допомогу, яка могла би допомогти Україні відстояти свою суверенну територію та визначити своє власне політичне майбутнє без примушування з боку Росії. Таким рішенням, президент відокремився від зростаючого консенсусу, в тому числі, від деяких провідних голосів у його власній політичній партії – що ця демократична країна, яка тепер перебуває в облозі, потребує і заслуговує на потужнішу американську підтримку», - підкреслив Маккейн.

«Учора Гілларі Клінтон закликала, щоб Сполучені Штати надали більшу фінансову і військову допомогу Україні для боротьби з підтримуваними Росією сепаратистами й найманцями. Колишній державний секретар висловила погляд, що США повинні робити більше, щоб допомогти Україні захистити свої кордони. Вона підкреслила, що українцям потрібне нове устаткування і нова військова підготовка. Вона визнала, що Сполучені Штати і НАТО неохочі робити це, тому що це дуже делікатна, потенційно небезпечна ситуація. Проте Гілларі Клнітон підкреслила, що українські збройні сили і цивільне населення, які борються проти сепаратистів, показали, що вони заслуговують на більшу підтримку».

Маккейн нагадав, що під час слухань Сенатського комітету з питань збройних сил доктор Збіґнєв Бжезинський також заявив, що «НАТО та особливо США мусять зробити доступними деякі оборонні озброєння для України».

«У своїй промові “Про стан держави” президент Обама заявив, що тінь кризи минула, похвалившись, при цьому, усіпіхом своїх дипломатичних зусиль проти Росії.

«Проте тінь кризи досі висить над Україною. Санкції і низькі ціни на нафту зашкодили російській економіці, але не змогли приборкати агресію Володимира Путіна в Україні», – заявив Маккейн.

Сенатор-республіканець від штату Аризона нагадав, що за час збройного протистояння на сході України загинули майже п’ять тисяч людей, близько одного мільйона були змушені покинути свої домівки. Він також згадав слова президента України Петра Порошенка, який твердить, що в Україні нині перебуває дев’ять тисяч російських військових і що Москва далі надсилає на Донбас танки, важку артилерію і бронетехніку.

Маккейн також навів висловлювання американського генерала Філіпа Брідлава, що сили НАТО «починають бачити (теплові) сліди систем ППО та радіоелектронної боротьби, які супроводжують пересування російських військ в Україну.

Щодо подій в аеропорту Донецька, Маккейн підкреслив, що українці, витримавши трагедію та поразку, не відступили.

«Хоробрі воїни, відомі як "кіборги" боролися з легендарною рішучістю утримати Донецький аеропорт – руїни без жодної оперативної цінності, які стали символом українського звитяжного духу», - зазначив сенатор.

«Настав час продемонструвати дух рішучості Америки, забезпечивши летальною військовою допомогою Україну, яка потребує її для власного захисту», - заявив Маккейн.

Ухиляння від такого кроку буде "беззаперечною ознакою слабкості (Обами – ГА) не лише для Путіна, а й для потенційних агресорів у всьому світі», - йдеться у заяві сенатор Джона Маккейна.

Дивіться також: Бжезинський: Надання українцям зброї для оборони – засіб стримування Путіна

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG